REKLAMA

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przyjedzie do Rzeszowa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek 30 stycznia br. do Rzeszowa przyjedzie marszałek Senatu RP, Tomasz Grodzki. Spotkanie organizują podkarpackie struktury Platformy Obywatelskiej w ramach działania tak zwanego Klubu Obywatelskiego.

42393

Foto: Marta Machlewska – Kancelaria Senatu

Spotkanie z marszałkiem Tomaszem Grodzkim odbędzie się 30 stycznia o godzinie 17:00 w klubie “Lukr” w Millenium Hall (II piętro, ulica Kopisto 1). Ma ono charakter otwarty.

Tomasz Grodzki urodził się 13 maja 1958 r. w Szczecinie. W 1983 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny) w Szczecinie. Uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, a także specjalizacje II stopnia: z chirurgii klatki piersiowej i z transplantologii klinicznej. W 1991 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 2003 r. doktora habilitowanego. Od 2010 r. jest profesorem nauk medycznych.

W 1983 r. rozpoczął pracę jako stażysta w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Szczecinie. Od 1984 r. pracuje w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie, W 1995 r. został ordynatorem Oddziału Torakochirurgii, a od 1998 r. jest jego dyrektorem.

Od 2003 r. Tomasz Grodzki pełni funkcję kierownika Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji w Katedrze Chorób Klatki Piersiowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest czynnym chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem. Specjalizuje się w przeszczepach płuc.

W okresie 2003–2004 obecny marszałek Senatu stał na czele European Society of Thoracic Surgeons. Jako pierwszy Polak został przyjęty na członka American Association for Thoracic Surgery. W latach 1997–2014 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie. W latach 2006–2015 sprawował mandat radnego Rady Miasta Szczecina.

Tomasz Grodzki jest członkiem Platformy Obywatelskiej RP. Od 12 listopada 2019 roku profesor grodzki jest marszałkiem Senatu RP.

Źródło: Klub Obywatelski – Podkarpacie / Facebook, senat.gov.pl

25-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

marszalek-senatu-tomasz-grodzki-przyjedzie-do-rzeszowa-5088-00r2kc