REKLAMA

Marszałek Sejmu w Rzeszowie. Ewa Kopacz zachęcała młodych ludzi do aktywności i wzięcia udziału w głosowaniu (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Marszałek Sejmu RP – Ewa Kopacz spotkała się dziś z rzeszowskimi studentami. Podczas swojego wykładu opowiadała o 25 latach demokracji i zachęcała do uczestniczenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polska ma bowiem przedostatnie miejsce co do frekwencji młodych ludzi w wyborach unijnych.

Marszałek Sejmu przyjechała dziś do Rzeszowa na zaproszenie Krystyny Skowrońskiej, z Platformy Obywatelskiej która startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wykładu Ewy Kopacz można było posłuchać na WSPiA.

Marszałek Sejmu zachwycona atmosferą w Rzeszowie.

Podczas swojego wykładu marszałek podkreślała wyjątkową atmosferę jaką zauważyła w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia była wiele lat temu, jednak dzisiejszy klimat miasta wyjątkowo zapadł w jej pamięci. – Rzeszów przez ostatnie kilkanaście lat bardzo się zmienił. Jest to piękne miasto ale najbardziej zapadnie mi w pamięć wyjątkowa energia płynąca od ludzi mieszkających tutaj. Rzeszów ma swój charakter i ludzi którzy napawają optymizmemmówiła na początku swojego wykładu Ewa Kopacz.

Młodzi ludzie muszą angażować się w politykę.

Dzisiejszy wykład w Rzeszowie podsumowywał 25 lat demokracji i nawiązywał do nowej perspektywy unijnej. Unia przyznała Polsce ponad 82 miliardy euro. Aby wykorzystać je w odpowiedni sposób potrzebni są do tego młodzi ludzie. – Z tych pieniędzy nie powinny korzystać tylko instytucję ale przede wszystkim zwykli mieszkańcy kraju. Chciałabym aby to młodzi ludzie zaczęli aktywniej angażować się w sięganie po unijne fundusze ale także aby to oni decydowali o tym na jakie inwestycję euro powinno zostać przeznaczone. To od Was, młodych ludzi będzie zależało to jak będzie wyglądał nasz kraj w przyszłości, dlatego też nie możecie być bierni na to co się w nim teraz dzieje – apelowała Kopacz.

“Weźcie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego”

Polska ma najniższą frekwencję co do głosowania młodych ludzi w unijnych wyborach. – Zmieńcie to i zadbajcie o demokrację. Musicie ją pielęgnować. Podreperujmy naszą opinię w Unii Europejskiej. Liczę na to, że na Podkarpaciu będzie wysoka frekwencja głosowania. Macie o co walczyć – mówiła na koniec swojego wykładu Ewa Kopacz, Marszałek Sejmu.

Rzeszów ma ogromne plany!

Gościem wykładu był także Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa. Podczas konferencji prasowej mówił o swoich planach na najbliższe lata. – Rzeszów ogromnie skorzystał już z unijnych pieniędzy i widać to “gołym okiem” ale mamy kolejne ambitne plany. Staramy się o ponad 3 miliardy 300 mln zł na zrealizowanie 19 najważniejszych inwestycji. Chcemy aby młodzi ludzie przyjeżdżali do Rzeszowa, uczyli się tu, pracowali i zakładali swoje rodziny. Oby nam się to udałowyjaśniał prezydent miasta.
Galeria ze spotkania Marszałek Sejmu – Ewy Kopacz ze studentami tutaj:

14-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

marszalek-sejmu-w-rzeszowie-ewa-kopacz-zachecala-mlodych-ludzi-do-aktywnosci-i-wziecia-udzialu-w-glosowaniu-zdjecia