REKLAMA

Marszałek Ortyl: Psychiatria w KSW nr 1 zasługuje na dużo lepsze warunki (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Złożę propozycję, aby jedno z najbliższych posiedzeń Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa odbyło się w formule „wyjazdowej” w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie – zakomunikował marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. To wniosek po kolejnej wizycie w rzeszowskim szpitalu.

04_15

 

We wtorek marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl spotkał się z dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie Januszem Ławińskim.

Spotkanie dotyczyło m.in. planów poszerzenia oddziału psychiatrycznego. Ponadto konieczne jest stworzenie odrębnej izby przyjęć dla pacjentów z problemami psychicznymi, aby zapewnić większe bezpieczeństwo wszystkim osobom znajdującym się w szpitalu. Obecna izba przyjęć nie jest w stanie skutecznie zagwarantować przyjęcia pacjentów z podobnymi problemami – tłumaczy Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

 

Pacjenci z problemami psychicznymi zasługują na dużo lepsze warunki. Chciałbym, aby członkowie komisji zdrowia przekonali się jak wygląda ten oddział, z jakimi zmaga się trudnościami – zaznaczył marszałek Władysław Ortyl.

Klinka Psychiatrii Ogólnej prowadzi także świadczenia dla innych szpitali, czy placówek, jak policja, czy zakład karny.

W oddziale prowadzone są również zajęcia ze studentami pielęgniarstwa oraz medycyny, ale, jak podkreślano, największym problemem jest brak miejsc dla pacjentów. Obecnie oddział psychiatrii w KSW nr 1 dysponuje 32 łóżkami. Ta liczba to dużo poniżej minimum zdiagnozowanych potrzeb.

 

Źródło, foto: Tomasz Leyko / Biuro Prasowe UMWP

 


28-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)