REKLAMA

Marsz Szlachetnej Paczki w Rzeszowie. Pomoc ma moc – wybierz rodzinę, którą chcesz wesprzeć

17 listopada rzesza wolontariuszy i sympatyków Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszła trasą od rzeszowskiego rynku do Alei pod Kasztanami aby zakomunikować, że od teraz można wybierać rodziny i dzieci, którym chce się pomóc. Pomoc ma moc – tak głoszą transparenty uczestników.

fot. Kamil Skrzypiec

Foto: materiał nadesłany

Od soboty na stronie: www.szlachetnapaczka.pl można już wybrać rodzinę w potrzebie z województwa podkarpackiego i przygotować dla niej paczkę. Przekazując rodzinie wsparcie, pokazujemy jej, że nie jest sama ze swoimi problemami.

W tegorocznej edycji projektów Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości w województwie podkarpackim działa blisko 700 wolontariuszy.

SZLACHETNA PACZKA to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że każdy jej uczestnik pomaga konkretnej osobie. Nie jest to akcja polegająca tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny. Przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi” i zaczęli radzić sobie w życiu sami.

fot. A.Wojtyś

Foto: materiał nadesłany

Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupuje dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, którym zdecydował się pomóc. Wsparcie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

Jak zrobić Paczkę:

  1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
  2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
  3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
  4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
  5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) należy dostarczyć paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
  6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.

Źródło: materiał nadesłany

20-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)