REKLAMA

Marsz Równości przeszedł ulicami Rzeszowa (FOTORELACJA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Odnotowano kilka incydentów, ale było raczej spokojnie. Dwa zdarzenia dotyczyły obrzucenia manifestujących jajkami. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

II Marsz Równości odbył się w pierwotnie zakładanym terminie, czyli 22 czerwca, pomimo, że niedawno jego organizacji zabronił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Decyzję tę jednak zaskarżono, a sąd uchylił postanowienie magistratu.

W sobotę, na ulicach stolicy Podkarpacia pojawiło się kilkaset osób. Wymalowanych, przebranych, z tęczowymi flagami i setkami banerów z różnego rodzaju treściami. Marsz przeszedł od “tęczowego mostu”, a więc Mostu Narutowicza, ulicą Wierzbową do ul. Rejtana, w stronę ul. Piłsudskiego i pod Urząd Wojewódzki.

Odnotowano dwa incydenty związane z obrzuceniem manifestantów jajkami. Policja będzie prowadzić czynności wobec mężczyzny, który miał naruszyć nietykalność jednego z funkcjonariuszy. Swoją obecność zaznaczyli także przeciwnicy Marszu Równości. Była walka na okrzyki, ale w żadnym momencie nie doszło do bezpośredniego kontaktu obu grup.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.


22-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

marsz-rownosci-przeszedl-ulicami-rzeszowa-fotorelacja-2849