REKLAMA

Marek Bajdak podsumował swoją pracę w ratuszu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podczas piątkowej konferencji prasowej pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak podziękował dziennikarzom za współpracę w okresie kierowania miastem i podsumował swoją pracę w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

b1_2

Marek Bajdak mówił, że ostatnie miesiące, kiedy pełnił funkcję prezydenta Rzeszowa, były bardzo intensywnym czasem, ale dzięki pomocy ze strony wszystkich pracowników magistratu udało mu się zrealizować to, co sobie założył obejmując fotel prezydenta miasta.

– Nie udałoby się osiągnąć tego wszystkiego, gdyby nie pomoc, rzetelna praca urzędników, dyrektorów czy ich zastępców. Nie spotkałem się z ani jednym przypadkiem niechęci, obojętności w urzędzie w tym czasie. Wszyscy zawsze byli bardzo mili, profesjonalni, pomocni – podkreślał Marek Bajdak.

 

Priorytetem na okres pełnienia funkcji prezydenta Rzeszowa było dla Marka Bajdaka między innymi przyspieszenie najpilniejszych dla miasta spraw, takich jak budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego, czy złożenie wniosku o ZRID na drogę południową.

W przypadku PCLA udało się dokupić brakujące działki, złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 60 mln złotych. A wniosek ZRID na drogę południową oraz rondo Pobitno jest procedowany w urzędzie wojewódzkim.

Marek Bajdak poinformował też, że rozmawiał już z nowym prezydentem Konradem Fijołkiem o najważniejszych miejskich sprawach.

 

Podczas konferencji dziennikarze pytali także o kwestie związane z zawieszeniem WZ-tek na terenach zielonych. Prezydent Marek Bajdak powiedział, że sądzi, iż zapoczątkowany przez niego trend powinien zostać utrzymany:

Uważam, że jeżeli nie zmienią się przepisy, będzie niezwykle trudno znaleźć kogoś, kto się odważy cofnąć te decyzje – powiedział Marek Bajdak, dodając, że sprawy te w dużej mierze ureguluje nowe studium, które jest w opracowaniu.

Stery w rzeszowskim magistracie Marek Bajdak objął w lutym tego roku. Stało się to po tym, jak z tej funkcji zrezygnował prezydent Tadeusz Ferenc.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

18-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)