REKLAMA

Marcin Warchoł: Zwięczyca to zielone płuca Rzeszowa (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek Marcin Warchoł przedstawił swój program dla osiedla Zwięczyca. – Będę stawiał na rozwój wypoczynkowo-rekreacyjny Zwięczycy i na modernizację infrastruktury drogowej – zapewnił kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

ND4_0792

Zwięczyca to zielone płuca Rzeszowa, wspaniale rozwijające się, włączone 13 lat temu do Rzeszowa osiedle, które dysponuje wieloma zabytkami – mówił kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł.

Kiedyś to tutaj był Leni Pałac Lubomirskich. Dziś w tamtym miejscu rośnie drzewo, jest mały usypany kopczyk. Tylko osoby, które interesują się kulturą, wiedzą, że to właśnie w tym miejscu był Letni Pałac Lubomirskich, ale wymaga to promocji – zaznaczył.

Kandydat dodał też, że na Zwięczycy rośnie tulipanowiec amerykański, który przez tamtejszą radę osiedla był zgłaszany do konkursu Drzewo Roku, a innym ważnym zabytkiem znajdującym się na osiedlu jest spichlerz.

Mamy więc tutaj cały szereg pięknych zabytków kultury, przyrody. Mamy również wspaniałą architekturę zieloną – podsumował Marcin Warchoł.

 

Jak podkreślał kandydat na prezydenta Rzeszowa, jeśli wygra wybory, będzie chciał zagospodarować teren zwięczyckiego Kaczernego na funkcje rekreacyjno-wypoczynkowe.

To naturalne miejsce, gdzie można stworzyć miejsce wypoczynku dla rzeszowian – ocenił Marcin Warchoł.

ND4_0757

Faktycznie teren Kaczernego to świetne miejsce na rozwój infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców naszego osiedla, miasta i regionu. Panie ministrze, trzymamy za słowo, gratulujemy pomysłów i oczekujemy na ich realizację – skomentował obecny na konferencji przewodniczący Rady Osiedla Zwięczyca, Janusz Borek, który zasygnalizował, że wielu mieszkańców oczekuje również budowy kaplicy cmentarnej.

 

Marcin Warchoł zobowiązał się do przebudowy ulicy Jarowej i Beskidzkiej.

Ulica Jarowa – bardzo ważna ulica łącząca Podkarpacką z bulwarami bezwzględnie powinna zostać rozbudowana, przeznaczona na rekreację – mówił kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

Wiceminister chce też m.in. zmodernizować rów melioracyjny potoku Paryja, który, jak mówił, przy opadach deszczu sprawia kłopot mieszkańcom.

 

Główne punkty programu Marcina Warchoła dla Osiedla Zwięczyca:

1. Zagospodarowanie terenu zwięczyckiego Kaczernego.

2. Rozbudowa ul. Jarowej – od skrzyżowania z Nowogrodzką do placu zabaw (chodnik, ścieżki rowerowe, oświetlenie wokół placu zabaw, monitoring na placu zabaw)

3. Rozbudowa ul. Beskidzkiej.

4. Modernizacja rowu melioracyjnego P-6 potoku Paryja wzdłuż ul. Karkonoskiej.

5. Budowa placu zabaw przy ul. Karkonoskiej.

ND4_0726

 

Jest wiele innych potrzeb, jak chociażby pobliski Dom Kultury, który znajduje się niemalże w sutenerach przedszkola. Wilgoć i warunki niezbyt komfortowe sprawiają, że mieszkańcy potrzebują nowego Domu Kultury i tym również jako prezydent, jeśli mieszkańcy mnie wybiorą, chciałbym się zająć. Będę stawiał na rozwój wypoczynkowo-rekreacyjny Zwięczycy i modernizację infrastruktury drogowej – zapewnił Marcin Warchoł.

Kandydat podkreślił, że dla niego Zwięczyca jest także naturalnym miejscem dla zbudowania w przyszłości aquaparku.

 

 

Źródło, foto: Sztab Marcina Warchoła

Tekst: Kacper Ciuba

 

17-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)