REKLAMA

Marcin Warchoł zrzekł się funkcji wiceministra sprawiedliwości

RZESZÓW / POLSKA. Marcin Warchoł zrzekł się funkcji wiceministra sprawiedliwości. Bardzo prawdopodobne, że zostanie pełnomocnikiem rządu do spraw praw człowieka.

ODAweDYwMA,dsc_4168

Foto: arch.ms.gov.pl

Musiałem zrzec się funkcji w administracji państwowej, by objąć mandat poselski. Zrobiłem to kilka dni przed pierwszym posiedzeniem Sejmu, czyli przed 12 listopada – powiedział dla portalu Onet.pl Marcin Warchoł.

Pochodzący z Niska Marcin Warchoł w ostatnich wyborach parlamentarnych otrzymał blisko 25 tysięcy głosów, a pod jego kandydaturą podpisywał się prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Odwiedzam swój okręg wyborczy, Rzeszów i Podkarpacie, angażuję się w inicjatywy lokalne. W końcu zdobyłem tu zaufanie 28,5 tysięcy wyborów, to był trzeci wynik na Podkarpaciu i to mnie zobowiązuje do częstych kontaktów z tymi, którzy mnie wybrali – mówi w rozmowie z Onetem.

Tygodnik “Polityka” podaje, że Marcn Warchoł obejmie prawdopodobnie stanowisko pełnomocnika rządu ds. praw człowieka. – Czy pan premier powoła mnie na jakąkolwiek funkcję i czy będę pełnił jakieś obowiązki na niwie ogólnopaństwowej, to już “zwierzchności” zdecydują – odpowiada “Polityce” Warchoł.

Marcin Warchoł to rzeszowski poseł należący do Solidarnej Polski. Funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości pełnił od 2015 roku.

 

28-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

marcin-warchol-zrzekl-sie-funkcji-wiceministra-sprawiedliwosci-6101-00r2kc