REKLAMA

Marcin Warchoł: Zbuduję przy Dołowej piękny park (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek Marcin Warchoł przedstawił swój program dla osiedla Mieszka I. Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa zobowiązał się między innymi do stworzenia parku przy ulicy Dołowej, utworzenia nowych miejsc parkingowych i budowy na osiedlu żłobka oraz przedszkola.

DSC_2683

Foto (3): sztab Marcina Warchoła

Jak mówił podczas Marcin Warchoł, przy ulicy Dołowej pierwotnie miał powstać sąd okręgowy, jednak z powodu dwóch ekspertyz geotechnicznych wskazujących na zły stan gruntów, inwestycja została przeniesiona na Drabiniankę.

Decyzję o przeniesieniu tej inwestycji, podjęliśmy z Panem Prezydentem Tadeuszem Ferencem z ciężkim sercem, ale nie pozostawimy Osiedla i mieszkańców bez niczego. Jeśli mieszkańcy mi zaufają, zbuduję przy ulicy Dołowej piękny park – podkreślił Marcin Warchoł.

Kandydat zwrócił także uwagę na inwestycje remontowe, które potrzebne są w domu dziecka. – Potrzebny jest remont dachu, chcę wspierać Dom Dziecka by przebywające w nim dzieci i personel miały komfortowe warunki – podkreślił kandydat. – Potrzebna jest także rozbudowa szkoły podstawowej nr 21, Osiedle Mieszka I intensywnie się rozrasta i istnieje zapotrzebowanie na tworzenie nowych klas – stwierdził.

 

Obecna na konferencji Przewodnicząca Rady Osiedla Mieszka I, Urszula Polanowska powiedziała z kolei, że wierzy w inwestycję w parku przy ul. Dołowej.

DSC_2921

Cieszę się ze złożonych obietnic, dziękuję za obietnicę pięknego parku, na którym wraz z mieszkańcami będziemy mogli odpoczywać. Rzeczywiście rozbudowa szkoły to ważny aspekt, to marzenie pani dyrektor, ponieważ uczęszcza do niej bardzo dużo dzieci, naszym marzeniem jest również powstanie przedszkola przy ul. Solskiego – mówiła przewodnicząca.

 

Główne punkty programu Marcina Warchoła dla osiedla Mieszka I:

1. Budowa parku przy ul. Dołowej.
2. Budowa sygnalizacji świetnej przy skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I.
3. Rozbudowa szkoły podstawowej nr 21.
4. Nowe miejsca parkingowe.
5. Budowa żłobka i przedszkola.

 

Gdy kandydat poprosił o pytania dotyczące konferencji, w rolę dziennikarza wcielił się młody chłopiec, który zapytał Marcina Warchoła między innymi o przyłączenie Krasnego do Rzeszowa.

Ja jestem z Krasnego, ale tutaj chodzę do szkoły i mam nadzieję, że jak zostanie pan prezydentem, to pan połączy Krasne i Rzeszów – powiedział chłopiec.

Krasne będzie w Rzeszowie obiecuję to tobie i wszystkim mieszkańcom Krasnego – odpowiedział z uśmiechem Marcin Warchoł, wyjaśniając wcześniej, że planowany park powstanie przy istniejącym sądzie rejonowym.

 

DSC_3142

 

21-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)