REKLAMA

Marcin Warchoł zarejestrował komitet wyborczy! Tadeusz Ferenc w jego nazwie (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – W dniu dzisiejszym został zarejestrowany mój komitet pod nazwą: “Komitet Wyborczy Marcin Warchoł, Tadeusz Ferenc dla Rzeszowa” – oświadczył we wtorek Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

DSC_1029

Wiceminister i kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł ogłosił rejestrację swojego komitetu wyborczego. Jego nazwa miała brzmieć: “KW Marcina Warchoła z poparciem Tadeusza Ferenca”. Słowo “poparcie” nie spodobało się jednak Państwowej Komisji Wyborczej w Rzeszowie. Ostatecznie komitet został zarejestrowany pod nazwą: “Komitet Wyborczy Marcin Warchoł, Tadeusz Ferenc dla Rzeszowa”.

 

“Nie rewolucja, lecz kontynuacja”

Dobra kontynuacja, to hasło, które przyświeca naszemu komitetowi. Komitetowi, który będzie kontynuował wspaniałą prezydenturę pana Tadeusza Ferenca. 18 lat, które zmieniły Rzeszów, uczyniły go miastem najlepszym w Polsce, jeśli chodzi o przyjazność dla biznesu, przyjazność dla obywateli, pozyskiwanie inwestycji – podkreślał Marcin Warchoł, wymieniając zasługi Tadeusza Ferenca.

Nie mogłem nie mieć w nazwie komitetu największego gospodarza miasta w historii, jakim jest pan prezydent Tadeusz Ferenc. Dla mnie to ogromny zaszczyt – dodał kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

W momencie, gdy swoje pytania zadawali dziennikarze, jeden z przechodniów nawiązał do hasła “Dobra kontynuacja”.

Czy w ramach kontynuacji będzie pan dalej wycinał wszystkie drzewa w centrum, stawiał wieżowce w centrum, gdzie jest zatłoczone całe miasto? Dalej będzie pan to robił i likwidował ogródki działkowe? – zapytał mężczyzna.

Zapraszam wszystkich państwa do rozmowy o zielonym Rzeszowie, rozmawialiśmy o tym na bulwarach. Rzeszów powinien się rozwijać harmonijnie. Przypomnę, mamy 436 mieszkań na 1000 mieszkańców. Pozostajemy wciąż w tyle nie tylko za Warszawą z 550 mieszkaniami, ale za Lublinem, Kielcami. Na pewno jednak te potrzeby mieszkańców powinny być skorelowane z kwestią rekreacji – odpowiadał Marcin Warchoł.

Jako przykład “zielonego Rzeszowa” wiceminister przedstawił “wkomponowane w zieleń” osiedle Architektów i osiedle Projektant. Dodał, że zieleń w mieście jest dla niego istotna, ponieważ on sam wypoczywa z rodziną na rzeszowskich bulwarach.

Zadający pytanie mężczyzna nie był usatysfakcjonowany odpowiedzią. – Połowa Olszynek wycięta, Żwirownia cała ogołocona, a pan mówi o zielonych osiedlach… – powiedział.

W tym momencie Warchoł uciął rozmowę i poprosił dziennikarzy o kolejne pytanie.

 

Tadeusz Ferenc honorowym gospodarzem

DSC_0980

Marcin Warchoł zapewnił, że będzie słuchał rad i wskazówek byłego prezydenta Tadeusza Ferenca.

Chcę, żeby Tadeusz Ferenc miał wpływ na sprawy miasta, żeby był honorowym gospodarzem, żeby doradzał, wytyczał kierunki. To dzięki jego zasługom nasze miasto jest na pierwszym miejscu w wielu rankingach. Ogromnym grzechem z mojej strony byłoby zrezygnowanie z doradztwa z tak wspaniałego eksperta, gospodarza miasta, który uczynił Rzeszów jednym z najnowocześniejszych ośrodków innowacji, myśli technologicznej. Miast, w których człowiek dobrze się czuje – przekonywał Warchoł.

Moim celem jest kontynuacja tej dobrej prezydentury, prezydentury przełomowej i zapraszam wszystkich mieszkańców do rozmowy. Chcę się spotykać, rozmawiać. Można mnie spotkać w parkach, na ulicach miasta – zaznaczał wiceminister.

DSC_0990

Marcin Warchoł zaprosił mieszkańców na rozmowę na żywo – live czat – z mieszkańcami Rzeszowa, który odbędzie się w mediach społecznościowych wiceministra  – w piątek 26 marca o godzinie 20:00.

Zapraszam wszystkich ponad podziałami, ludzi o różnych poglądach. Otwartość na dialog z mieszkańcami Rzeszowa to moje pierwsze zobowiązanie w trakcie kampanii wyborczej – zachęcił wiceminister Marcin Warchoł.

 

Tekst: Kacper Ciuba

Foto: Justyna Żuczek

 

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

marcin-warchol-zarejestrowal-komitet-wyborczy-tadeusz-ferenc-w-jego-nazwie-5560-00r2kc