REKLAMA

Marcin Warchoł z programem dla rzeszowskich przedsiębiorców (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rozwój stref inwestycyjnych, rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw oraz nowych firm, promocja rzeszowskich innowacji i produktów – to cztery główne założenia programu Marcina Warchoła dla przedsiębiorców. W konferencji kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa brał też udział były poseł Maciej Masłowski, który, jak mówił kandydat, odpowiada w jego drużynie za program dotyczący przedsiębiorczości.

ND4_6533

Foto (3): Sztab Marcina Warchoła

 

Na początku Marcin Warchoł przypominał politykę Tadeusza Ferenca, mówiąc o tym, że Rzeszów znalazł się na czele miast przyjaznych inwestorom. Zwrócił przy tym uwagę na istotę terenów włączanych do miasta, które według niego powinny służyć powstawaniu nowych stref inwestycyjnych.

Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa krytycznie wypowiedział się o negatywnej decyzji wojewody Ewy Leniart w sprawie przyłączenia Kielanówki i Malawy. Skrytykował też Konrada Fijołka, nawiązując do jego wypowiedzi w jednej z debat.

Pan radny oświadczył, że nie będzie rozszerzał miasta. Miasto trzeba absolutnie rozszerzać, ze względu na tworzenie nowych stref inwestycyjnych, stabilnych miejsc pracy – mówił Marcin Warchoł.

 

Kandydat podkreślił, że tworzenie nowych miejsc pracy powinno być wykonywane w ten sposób, by zachęcać wiarygodnych pracodawców, tworzących dobrej jakości, lepiej płatne, dające szanse rozwoju i współpracujące z uczelniami oraz stażystami miejsca pracy.

Firma firmie nierówna. Pracodawca pracodawcy też jest nierówny, dlatego tutaj nie może być zasady całkowitej równości wobec wszystkich. Jeżeli pracodawcy dają szanse rozwoju, zapewniają dobre warunki pracy, to tak samo miasto powinno dobrze traktować takich pracodawców – ocenił kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

Marcin Warchoł dodał, że stawia na indywidualne negocjacje z każdą z firm, by zachęcać do społecznej odpowiedzialności biznesu – inwestowania w młodzież, stwarzania stabilnych i lepiej płatnych miejsc pracy oraz inwestowania w infrastrukturę miejską.

 

Będziemy starali się rozwijać także formułę partnerstwa publiczno-prywatnego, która niesie za sobą duży potencjał rozwojowy miasta – tutaj warto zwrócić uwagę, że właśnie w takiej formule chcielibyśmy realizować budowę na przykład aquaparku w Rzeszowie – mówił kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

Jak porównywał, na Podkarpaciu funkcjonują dwa projekty partnerstwa publiczno-prywatnego, a Małopolska ma ich 14, z czego sam Kraków aż 10.

Jestem prawnikiem, adwokatem i mam wiedzę oraz środki ku temu, by sprawnie zrealizować, nie ukrywajmy, skomplikowaną umowę partnerstwa publiczno-prywatnego, ale po to chcę być gospodarzem naszego miasta, by stwarzać szanse rozwoju również w tych formach, które do tej pory nie były w Rzeszowie tak popularne – przekonywał.

 

Marcin Warchoł w swoim programie dla przedsiębiorców uwzględnił też wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz nowych firm w Rzeszowie. – Jak wynika ze statystyk, w ciągu trzech pierwszych lat upada około 30 procent firm – wskazywał.

Kandydat mówił, że wynika to z przeszacowania tych firm na starcie, tym samym stwierdził, że miasto powinno prowadzić politykę preferencyjną dla firm, które otwierają swoje biznesy – na pierwsze trzy lata ich funkcjonowania. Przykładem wsparcia, jaki wymienił Marcin Warchoł miałyby niższe czynsze lokali miejskich.

 

Maciej Masłowski: Chcemy, by Rzeszów był stolicą startupów

ND4_6573

Czwarty punkt programu, dotyczący promocji rzeszowskich innowacji i produktów, omówił były poseł Kukiz’15, Maciej Masłowski.

Masłowski mówił o usprawnieniu funkcjonowania Punktu Obsługi Przedsiębiorcy poprzez poszerzenie usług związanych z e-urzędem, za pomocą których przedsiębiorcy z Rzeszowa mogliby załatwiać sprawy urzędowe w sposób zdalny.

Kolejnym pomysłem sztabu Marcina Warchoła jest hub lokalnej przedsiębiorczości, który polegałby na ścisłej współpracy przedsiębiorcy z lokalnymi pracownikami naukowymi oraz z miastem.

Będziemy także tworzyć wsparcie dla startupów, z możliwością wykupu innowacji, czy technologii, która mogłaby służyć rozwojowi miasta – mówił Maciej Masłowski.

 

ND4_6624

 

Źródło: Sztab Marcina Warchoła

Tekst: Kacper Ciuba

 

13-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Komentarze wyróznione:
(zarejestrowanych czytelników)

Grażyna2021-05-14 09:31:36
0 0
To jest świetny pomysł, by przyłączyć Kielanówke i Malawe, ponieważ dzięki temu będzie szansa na rozwój tych miejscowości, a co za tym idzie jeszcze większe zainteresowanie miastem, w końcu ktoś zaczyna dbać o mniejsze firmy, które w dzisiejszych czasach są porzucane i nie otrzymują odpowiedniej pomocy, wiem bo sama padłam ofiarą systemu, gdzie dosyć nowa firma po prostu nie dała rady się utrzymać na rynku bez odpowiedniej pomocy, bardzo dobre poglądy na przyszłość Panie Warchoł !!
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

marcin-warchol-z-programem-dla-rzeszowskich-przedsiebiorcow-foto-81-00r2kc