REKLAMA

Marcin Warchoł z programem dla osiedla Pobitno: To miejsce czeka niesamowity rozwój (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marcin Warchoł przedstawił swój program dla mieszkańców osiedla Pobitno – Jesteśmy w miejscu, które, jeżeli mieszkańcy wybiorą mnie, będzie przeżywać niesamowity rozwój w najbliższym czasie – mówił we wtorkowe popołudnie kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

ND4_1711

Marcin Warchoł zobowiązał się do dokończenia Wisłokostrady, projektu wpisanego do Krajowego Programu Odbudowy, o który, jak przypomniał, wnioskował jeszcze były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Ja głosowałem za krajowym Programem Odbudowy i inwestycja rzędu około 140 milionów złotych powstanie właśnie na prawym brzegu Wisłoka, co będzie ogromnym ułatwieniem dla mieszkańców – ocenił kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Jak mówił wiceminister, Wisłokostrada ma połączyć ulicę Ciepłowniczą z ulicą Rejtana i odkorkować centrum Rzeszowa. Marcin Warchoł przypomniał, że w ramach inwestycji rozbudowany zostanie most Załęski, a ulica gen. Maczka będzie poszerzona.

Część wisłokostrady już została objęta ZRiD-em, dalsze części będą budowane, a koniec inwestycji szacuje się na 2023 rok, więc bezwzględnie ta inwestycja jako pierwsza – dodał.

 

Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa zobowiązał się, że w ciągu stu pierwszych dni urzędowania udostępni do wglądu mieszkańcom plan zagospodarowania przestrzennego dla Kopca Konfederatów Barskich.

Tam jest kapitalne miejsce do zrobienia terenów sportowo-rekreacyjnych. Naturalne pochyłości terenu można wykorzystać do toru saneczkowego, pumptracka. 27 hektarów z 58 to tereny zielone – powiedział Marcin Warchoł.

 

W konferencji uczestniczył też Maciej Masłowski, który dziękował za rozmowy mieszkańcami.

ND4_1684

Pan prezydent Ferenc robił regularne wysłuchania, przyjmował mieszkańców w swoim gabinecie i słuchał ich potrzeb. Marcin jest taką dobrą kontynuacją, jestem przekonany, że będzie działał w ten sam sposób – stwierdził Masłowski.

Były poseł Kukiz’15 przedstawił sygnalizowane sztabowi Marcina Warchoła potrzeby mieszkańców osiedla Pobitno. Wspomniał o tym, że na ulicy Lwowskiej, w pobliżu McDonald’s, chcieliby oni przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną na żądanie

Jest to mała potrzeba, która jest dość szybko możliwa do zrealizowania – mówił.

 

Masłowski zaznaczył, że w projekt wspomnianej przez Marcina Warchoła Wisłokostrady zakłada poprowadzenie drogi od alei Rejtana, przez ulicę Ciepłowniczą wzdłuż Wisłoka do ulicy Sieciecha. Kandydat chce późnej połączyć tę ulicę z Krasnem.

Nasz przyszły wieloletni plan, to połączenie ulicy Sieciecha aż z drogą w Krasnem. To odciąży ruch na Lwowskiej – tłumaczył Maciej Masłowski.

 

Kolejnym punktem w programie Marcina Warchoła dla osiedla Pobitno jest budowa ogródka jordanowskiego z infrastrukturą sportową i wypoczynkową przy Szkole Podstawowej numer 12.

Plan zagospodarowania tego terenu już jest. Trzeba tam też poczynić szereg inwestycji, jak rozbudowa ulicy Gajowej i zaprojektowanie drogi pożarowej – tłumaczył Maciej Masłowski,

 

Marcin Warchoł chce też poszerzyć ulicę Morgową. Jak zaznaczył Maciej Masłowski, był to problem zgłoszony bezpośrednio przez mieszkańców. Koszt tej inwestycji Marcin Warchoł szacuje na około 5 milionów złotych. Dodał też, że obowiązkowo powstanie tam ścieżka rowerowa (zgodnie z jego wcześniejszą obietnicą, która zakłada, że każda nowa droga będzie wyposażona w drogę rowerową).

To jest temat, którego ani ja jako mieszkaniec Rzeszowa, ani Marcin jako mieszkaniec Rzeszowa nie znaliśmy wcześniej. To potrzeba zgłoszona przez mieszkańców, faktycznie potrzebna. W okolicach zbiorników wodnych trzeba tę drogę poszerzyć, zwłaszcza teraz, kiedy cały czas to osiedle się powiększa – argumentował Masłowski.

 

Marcin Warchoł: Moi konkurenci to eksperymenty

ND4_1664

Dziękuję wszystkim mieszkańcom za rozmowy, spotkania, inspiracje. To państwo, rzeszowianie, jesteście dla nas nauczycielami. To wy nam pokazujecie w codziennych rozmowach, dokąd należy zmierzać. Od godziny 6:00 możecie mnie spotkać, gdy częstuję was kawą, bułeczkami. Jutro będą pączki, po raz pierwszy zapraszam na wspaniałe pączki, zachęcam do rozmów, do współpracy. Głosujcie za dobrą kontynuacją, a nie za eksperymentami – zwracał się do rzeszowian Marcin Warchoł.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba

Źródło: Sztab Marcina Warchoła

 

 

18-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)