REKLAMA

Marcin Warchoł z planami dla osiedla Piastów: Dom kultury, tężnia solankowa, parkingi (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marcin Warchoł przedstawił w poniedziałek swój program dla Osiedla Piastów w Rzeszowie. W konferencji brał udział przewodniczący Rady Osiedla Piastów, popierający kandydaturę Marcina Warchoła, radny Waldemar Kotula.

DSC_8693
Foto (3): Sztab Marcina Warchoła

Kandydat na prezydenta Rzeszowa przypomniał, że istniejący przed laty Dom Kultury WSK “Gambit” został przejęty przez Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a osiedla Piastów, Dąbrowskiego i Grota-Roweckiego nadal nie doczekały się nowego domu kultury.

Kultura w naszym mieście, jeśli mieszkańcy mi zaufają, na pewno będzie rozkwitać. To mogę państwu zagwarantować. Zamek Lubomirskich, jako centrum kultury Rzeszowa i całego Podkarpacia, będzie jednoczył w sobie wszystkie te potrzeby, natomiast osiedlowe domy kultury są równie ważne. Dziś jesteśmy w miejscu, które bardzo potrzebuje tego domu kultury – mówił Marcin Warchoł.

 

Radny Waldemar Kotula, który jest równocześnie przewodniczącym osiedla Piastów, mówił o tym, że zarówno na osiedlu Piastów, jak i osiedlach Dąbrowskiego oraz Grota-Roweckiego znalazły się pomysły na lokalizację domów kultury.

DSC_8769

Brakuje tego domu i chcemy, żeby był to jeden z głównych priorytetów następnej prezydentury – zaznaczył radny.

Waldemar Kotula wyraził nadzieję, że Marcin Warchoł jako przyszły prezydent zrealizuje z budżetu miasta budowę nowych miejsc parkingowych w rejonie wieżowców na osiedlu Piastów. Radny dodał też, że z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wybudowane zostaną miejsca parkingowe na ulicy Dominikańskiej oraz na ulicy Krzywoustego.

Jak podkreślał Waldemar Kotula, również ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, obecnie istniejące asfaltowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 10, która znajduje się w pobliżu parku, zostaną zastąpione gumowymi. Kolejną inwestycją przy placówce ma być ujęta w programie Marcina Warchoła budowa sali gimnastycznej.

 

Kandydat na prezydenta Rzeszowa zapewnił też, że w Parku im. Inwalidów Wojennych, w pobliżu budynku Instytutu Muzyki powstanie amfiteatr, tężnia solankowa i fontanna.

Chcemy wrócić do czasów, gdy tutaj w parku odbywały się Dni Osiedla, dlatego ten amfiteatr jest tutaj potrzebny – mówił Waldemar Kotula.

Mamy nadzieję, że przyszły prezydent, pan Marcin Warchoł będzie przychylnie spoglądać na rady osiedli i nasze potrzeby – podsumował przewodniczący Rady Osiedla Piastów.

DSC_8823

 

Jak zaznaczał Marcin Warchoł, liczba mieszkańców na osiedlu Piastów zmniejszyła się w przeciągu 10 lat o około tysiąc osób. Dodał, że zaproponowane inwestycje mają zachęcać mieszkańców do osiedlania się na tym terenie.

Kandydat pytany o kosztorys wspomnianych inwestycji nie wymieniał szacunkowych kwot.

 – Mówię o idei, ważnej idei, którą zobowiązuję się zrealizować i chcę, żeby mieszkańcy mnie rozliczali – tak, jak zobowiązałem się zrealizować swoje obietnice jako poseł i je zrealizowałem – przypominał Marcin Warchoł, wymieniając między innymi kwotę blisko 30 milionów złotych ze środków Funduszu Sprawiedliwości, która od 2017 trafiła do Rzeszowa i Podkarpacia.

 

 

Źródło: Sztab Marcina Warchoła

Tekst: Kacper Ciuba

 

 

10-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

marcin-warchol-z-planami-dla-osiedla-piastow-dom-kultury-teznia-solankowa-parkingi-foto-3828-00r2kc