REKLAMA

Marcin Warchoł z koncepcją aquaparku w Rzeszowie (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Budowa aquaparku w Rzeszowie to moje twarde zobowiązanie, inwestycja konieczna dla rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Rzeszowie i jeśli wygram wybory, w ciągu miesiąca rozpocznę konsultacje społeczne na temat lokalizacji tej inwestycji – zadeklarował w środę Marcin Warchoł.

Aquapark2

 

Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa zaprezentował poglądową koncepcję aquaparku, który deklaruje się wybudować, jeśli wygra wybory.

Ma być to obiekt o parametrach zbliżonych do innych tego typu inwestycji w Polsce, jak aquapark w Krakowie, czy termalne parki wodne w Białce Tatrzańskiej lub Bukowinie Tatrzańskiej.

Na wizualizacji Marcin Warchoł zaprezentował aquapark, który liczy około 10 basenów i 15 zjeżdżalni. Lustro wody ma mieć łączną powierzchnię około 2500 metrów kwadratowych, w tym 1500 metrów kwadratowych basenów zewnętrznych.

– Kubatura takiego obiektu mogłaby oscylować w granicach 80 000 metrów sześciennych, powierzchnia hali basenowej to około 7 000 metrów kwadratowych. Oczywiście integralną częścią obiektu byłyby strefy SPA, jacuzzi, sauny, groty czy cała część gastronomiczna – wskazał wiceminister.

 

Kandydat podkreślił, że w Rzeszowie jest kilka potencjalnych miejsc, gdzie planowano budowę takiego obiektu.

– Jest duży teren na Zwięczycy, tzw. Kaczernego, czy były brane pod uwagę działki przy ul. Wyspiańskiego i ul. Witosa niedaleko Stadionu Resovii – wszystko zależy jednak od konsultacji z mieszkańcami oraz ostatecznej wielkości aquaparku, będziemy o tym intensywnie rozmawiać z mieszkańcami, by obiekt służył rzeszowiankom i rzeszowianom według ich potrzeb – mówił Marcin Warchoł.

Aquapark4

Wiceminister dodał, że jedną z branych pod uwagę konstrukcji finansowych takiej inwestycji jest partnerstwo publiczno-prywatne.

– Dziś Rzeszów jeszcze nie prowadzi w trybie PPP żadnych inwestycji, ale jestem gotowy, by za pomocą nowoczesnych rozwiązań prawnych stworzyć inwestycję, która nie będzie obciążać budżetu miasta, jestem jako prawnik do tego procesu dobrze przygotowany – zapowiedział.

 

Program dla osiedla Dąbrowskiego

DSC_2137

 

Na oddzielnym briefingu Marcin Warchoł wraz z radnym Rady Miasta Rzeszowa Waldemarem Kotulą przedstawili program dla osiedla Dąbrowskiego.

Kandydat przypomniał, że jednym z jego postulatów jest wspólny dom kultury dla osiedli Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego i Piastów.

– Inwestycja w dom kultury, który służyłby dużej liczbie mieszkańców, to wskazana inwestycja. Korzystali by z niego bowiem mieszkańcy Osiedla Dąbrowskiego, ale także Osiedla Piastów czy Grota-Roweckiego. Wiemy, że jeśli pan minister Warchoł zostanie prezydentem, ten dom powstanie razem z klubem seniora – mówił radny Waldemar Kotula.

 

Wiceminister chce też stworzyć na osiedlu nowe miejsca parkingowe i rozbudowywać ścieżki rowerowe. Zadeklarował też do konsultacji z PKP w sprawie rozwiązania problemu głośnych odgłosów przejeżdżających w pobliżu pociągów, na co, jak wskazywał, zwracali uwagę mieszkańcy.

Radny Kotula zwrócił też uwagę na to, że osiedle Dąbrowskiego powinno skorzystać z pomysłu Marcina Warchoła na budowę wind zewnętrznych przy blokach, podkreślając, że wielu z jego mieszkańców to seniorzy.

Wiceminister podkreślił, że na te inwestycje chce pozyskiwać zewnętrzne środki finansowe.

 

Zdjęcia, video: Sztab Marcina Warchoła

02-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)