REKLAMA

Marcin Warchoł: W pierwsze 100 dni prezydentury postawię 100 parkingów rowerowych (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marcin Warchoł złożył kolejne obietnice wyborcze dla rowerzystów. Zobowiązał sie do tego, że jeżeli mieszkańcy mu zaufają, zorganizuje 100 nowych wiat i stojaków dla rowerów w ciągu pierwszych 100 dni urzędowania.

DSC_9667

W sobotę kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł zobowiązał się do dwukrotnego powiększenia ilości ścieżek rowerowych w Rzeszowie. Zapewnił też, że każda nowa ulica będzie musiała takie ścieżki posiadać.

 

W niedzielę Marcin Warchoł rozszerzył swój program dla rowerzystów o dwa kolejne punkty.

Dziś pora na parkingi dla rowerów. W miejscach, w których rzeszowianie podróżują do pracy, czy celach wypoczynkowych, rekreacyjnych, powinny być wiaty rowerowe, parkingi dla rowerów, stojaki. Niestety widzę tu ogromne braki – mówił kandydat na prezydenta Rzeszowa przy wiacie dla rowerów przy ulicy Witolda Świadka, która powstała z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, przy okazji dziękując byłemu prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi za budowę wiaty z inicjatywy mieszkańców.

 

Padło nowe zobowiązanie – 100 parkingów dla rowerów w 100 pierwszych dni prezydentury.

DSC_9794

Zobowiązuję się, że, jeśli mieszkańcy mnie wybiorą, w pierwsze 100 dni postawię 100 parkingów. To jest jednoznaczne zobowiązanie – 100 parkingów w pierwsze 100 dni mojego urzędowania. Będę inwestował w wiaty, w parkingi i stojaki – zapewnił Marcin Warchoł.

 

Poprawa aplikacji do wynajmu rowerów

DSC_9691

Drugi punkt dotyczy aplikacji. Aplikacja działa w naszym mieście, ale jest do poprawy, niewątpliwie – ocenił kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Jak wskazywał, aplikacja miejska nie obejmuje wszystkich obszarów miasta, a mieszkańcy skarżą się, że nie mogą zostawić roweru tam, gdzie by chcieli.

Chodzi o to, by ta aplikacja była w pełni korzystna i skuteczna dla mieszkańców, żeby mogli oni zostawić rower, gdzie chcą, a następnie go odebrać – podkreślał Marcin Warchoł.

 

Kandydat pokazał na zdjęciu parking dla rowerów na Placy Ofiar Getta oraz przedstawił wizualizację, gdzie wskazał jak mogą wyglądać innowacyjne kryte stojaki, mieszczące nawet 32 rowery.

DSC_9711

Słyszałem, że tylko 25 tysięcy rzeszowian skorzystało z rowerów miejskich. Wiem, że będzie ich więcej, bo rzeszowianie kochają rowery i ja jako prezydent, jeśli mieszkańcy mnie wybiorą, będę im to ułatwiał – podsumował.

 

Źródło, zdjęcia: sztab Marcina Warchoła

Tekst: Kacper Ciuba

16-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)