REKLAMA

Marcin WARCHOŁ rozdawał sadzonki rzeszowianom. Strażnicy drzew wywiesili transparent (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Po godzinie 12:00 Marcin Warchoł odwiedził rzeszowskie bulwary, gdzie rozdawał sadzonki drzew. W akcji nazwanej “#Wspólne wiosenne sadzenie drzew w Rzeszowie” nie towarzyszył wiceministrowi Tadeusz Ferenc. Przyczyną jego nieobecności była pogoda i stan zdrowia.

Przechwytywanie_141

Foto: Rzeszów24.pl

Dziękuję rzeszowianom i rzeszowiankom, wszystkim, którzy przyszli dziś witać wiosnę, żeby cieszyć się Świętem Lasu. Jak zawsze podkreślał prezydent Tadeusz Ferenc, mieszkańcy Rzeszowa są największym bogactwem naszego miasta. Dziś od rana spotykałem się z mieszkańcami na Placu Wolności, na Placu Targowym. Obok Hali Targowej rozdałem kilkaset drzewek z okazji Dnia Lasów. Cieszmy się wiosną, cieszmy się rodzącym życiem – mówił Marcin Warchoł, podkreślając, że w trakcie spotkań z mieszkańcami przestrzegane są wszelkie obostrzenia sanitarne, w tym noszenie maseczek.

Mieszkańcy mogli odbierać różnego rodzaju sadzonki drzew. Rozdawano między innymi: modrzewie, sosny, świerki, brzozy, czy buki. Zostały one dostarczone przez leśników z Nadleśnictwa Leżajsk, którzy podkreślali, że pojawili się, by promować Święto Lasu, a nie kampanię jednego z kandydatów.

 

“Sadzonka wyborcza”. Obrońcy drzew przyszli z transparentem

162693209_904792410309203_5333002808248726397_n Foto: Rzeszów24.pl

Przy namiocie, gdzie rozdawano sadzonki pojawiło się dwóch przedstawicieli Fundacji Będzie Dziko, ubranych w odblaskowe kamizelki. Rozwiesili oni transparent, na którym widniał napis: “SADZONKA WYBORCZA i co dalej? Ściema czy konkret?” oraz wręczyli wiceministrowi ulotkę z apelem o ochronę drzew.

Marcin Warchoł z uśmiechem na twarzy przekazał aktywistom sadzonki i zapewnił, że te problemy są mu znane. Zaproponował też spotkanie.

 

Była Policja

Na bulwarach pojawili się policjanci. Po krótkiej rozmowie z osobami współpracującymi z Marcinem Warchołem funkcjonariusze oddalili się.

 

Marcin Warchoł: Spotkania z mieszkańcami to kampania społeczna

Marcin Warchoł podkreślił, że sadzonki sfinansował z własnej kieszeni, jego obecne spotkania z mieszkańcami mają charakter kampanii społecznej, a on sam pojawia się podczas tych spotkań jako poseł i wiceminister sprawiedliwości.

Jak zapewniał wiceminister, proces rejestracji jego komitetu wyborczego już trwa.

 

Tekst: Kacper Ciuba

20-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)