REKLAMA

Marcin Warchoł przekazał pół miliona dla szpitala MSWiA w Rzeszowie (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wiceminister Marcin Warchoł przekazał symboliczny czek na kwotę pół miliona złotych dla szpitala MSWiA w Rzeszowie na zakup cyfrowego, przyłóżkowego aparatu RTG. Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości.

3_39

 

Urszula Rodzoń – Wańczura, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa w rzeszowskim szpitalu MSWiA, która zabrała głos na początku briefingu prasowego, mówiła o tym, że placówka zgłosiła się przed kilkoma miesiącami do Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o wydzielenie środków z Funduszu Sprawiedliwości na zakup nowoczesnego sprzętu, aparatu RTG dla szpitala MSWiA.

To już kolejny sprzęt przekazywany dla szpitala MSWiA. Wcześniej był respirator, a także sprzęt do dezynfekcji. Dziś pragnę przekazać w sposób symboliczny pół miliona złotych na przyłóżkowy aparat RTG. Cyfrowy, bardzo nowoczesny, którego nie ma w Rzeszowie w żadnym jeszcze punkcie. Bardzo się cieszę, jestem pełen uznania, że właśnie państwo występujecie o tak innowacyjne rozwiązania – mówił przed przekazaniem symbolicznego czeku wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

 

Marcin Warchoł docenił pracę osób związanych ze służbą zdrowia i dodał, że niezależnie, czy jako wiceminister sprawiedliwości, czy prezydent miasta, będzie nadal wspierał szpitale.

2_42

Poczyniłem deklarację, że jeżeli zostanę prezydentem, co roku nakłady na służbę zdrowia będą wzrastać o milion złotych. Pan prezydent Tadeusz Ferenc jest dla mnie tutaj wzorem. Sam zastał Szpital Miejski zadłużony na 18 milionów złotych w 2002 roku, a uczynił go w tym momencie bardzo sprawnym, świetnie funkcjonującym szpitalem – przypominał wiceminister.

 

Marcin Warchoł przypomniał, że stara się o środki dla służby zdrowia w Rzeszowie od blisko 3 lat i dzięki współpracy z Tadeuszem Ferencem pozyskał już około 2,5 miliona złotych na rzeszowskie szpitale.

Zobowiązuję się dalej dbać o ochronę zdrowia w naszym mieście – zadeklarował Marcin Warchoł i obiecał, że pod koniec jego pierwszej kadencji budżet na ochronę zdrowia w mieście przekroczy 10 milionów złotych.

1_75

Ten nauczy się cenić zdrowie, kto je straci, jak to powiedział poeta. Wśród moich priorytetów jako kandydata ochrona zdrowia jest najistotniejsza – dodał.

Wiceminister poinformował, że umowa jest już parafowaną przez ministerstwo i w ciągu tygodnia środki powinny trafić na konto szpitala.

 

Obecny obok Marcina Warchoła Tadeusz Ferenc stwierdził, że przed piątką pasowałoby dopisać jeszcze jedynkę, by kwota wynosiła 1,5 miliona złotych.

4_27

Myślę, że jak pan zostanie prezydentem, to ta jedynka zostanie dopisana – powiedział były prezydent Rzeszowa.

Bardzo serdecznie gratuluję obiektu, leczyłem się tutaj kilka razy i zawsze z pozytywnym skutkiem. Chcę, żeby ta osoba, poza partiami, była prezydentem miasta Rzeszowa. Prezydentem mieszkańców Rzeszowa. Zawsze szukaliśmy tematów i te tematy zostały załatwione, chociażby pieniądze na służbę zdrowia, na straż pożarną, przekazanie Zamku Lubomirskich. Pan minister Warchoł występuje tutaj jako przedstawiciel mieszkańców. Zwracam się z prośbą o głosowanie na pana wiceministra – apelował Tadeusz Ferenc.

 

Tekst: Kacper Ciuba

Źródło, foto: Biuro Poselskie Marcina Warchoła

 

07-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)