REKLAMA

Marcin Warchoł odwiedził osiedle Biała i sadził drzewa w podrzeszowskim Przylasku (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marcin Warchoł odwiedził w poniedziałek osiedle Biała. Tamtejszym mieszkańcom kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa obiecał między innymi zająć się sprawą budowy kładki na rzece Strug, budowy przedszkola i żłobka, czy przebudowy ulic Makuszyńskiego, Miłosza i Rodzinnej. Także w poniedziałek Marcin Warchoł brał udział w akcji sadzenia drzew, pn. “Łączą nas drzewa”.

DSC_5259

Od lat toczy się dyskusja nad przebudową ulic Makuszyńskiego, Miłosza czy Gościnnej. Wymagają one w szczególności poszerzenia, w niektórych miejscach problem mają nawet by się wyminąć dwa auta. Choć, co warto zaznaczyć, ulica Makuszyńskiego czy Gościnna, są na terenie Drabinianki, dla mieszkańców Osiedla Biała to strategiczne ulice pozwalające na dojazd do centrum Rzeszowa – powiedział Marcin Warchoł.

Na terenie Osiedla jest małe przedszkole (w istniejącej szkole), żłobka natomiast nie ma w ogóle – to dwie kolejne inwestycje, które są absolutnie konieczne i jestem już w trakcie rozmów z mieszkańcami o potencjalnej ich lokalizacji – dodał kandydat.

DSC_5554

Główne założenia programu Marcina Warchoła dla Osiedla Biała, to:

1. Budowa kładki na Rzece Strug wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego ulicą Doliny Strugu.
2. Przebudowa ulic – Makuszyńskiego, Miłosza, Gościnnej.
3. Budowa przedszkola i żłobka.
4. Budowa boiska typu „ORLIK”.
5. Budowa ekranów dźwiękochłonnych przy Alei Władysława Sikorskiego.

 

Również w poniedziałek, w okolicach Hermanowej, w podrzeszowskim Przylasku, Marcin Warchoł wraz z rodziną wziął udział w akcji sadzenia drzew pod nazwą “Łączą nas drzewa”.

Wyjątkowo ważne jest, zwłaszcza w trosce o przyszłe pokolenia, prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej. Jak potrzebne są takie miejsca pokazała trwająca epidemia. Gdy duża część kraju była objęta ograniczeniami, to właśnie w lasach i miejscach kontaktu z naturą, można było spotkać całe rodziny spędzające razem czas. Jeżeli mieszkańcy mi zaufają, z pewnością rozwinę ścieżki rowerowe w Rzeszowie, również te, które pozwolą swobodnie dojechać na tego typu tereny zielone, jak właśnie w okolice Osiedla Budziwój – mówił Marcin Warchoł.

DSC_4805 (1)

 

Źródło, foto: Sztab Marcina Warchoła
Video: Rzeszów24.pl

24-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)