REKLAMA

Marcin Warchoł i jego program dla osiedla Przybyszówka (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podczas briefingu prasowego, który odbył się w środę kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł zaprezentował swój program dla osiedla Przybyszówka. Dotyczy on inwestycji w rekreację i sport, jak również przedsięwzięć związanych z infrastrukturą drogową oraz komunikacją.

DSC_8183
Foto: komitet wyborczy Marcina Warchoła

To piękne osiedle, bardzo szybko się rozwijające, gdzie jak grzyby po deszczu przybywa nowych domów – mówił Marcin Warchoł.

Kandydat podziękował za odbyte w ostatnich tygodniach spotkania z Radą Osiedla Przybyszówka, a także z jego mieszkańcami, ze strażakami z OSP i przedstawicielkom lokalnego koła gospodyń wiejskich.

Jednym z głównych zobowiązań Marcina Warchoła wśród inwestycji dotyczących sportu i rekreacji jest budowa nowego kompleksu sportowego przy ulicy Stadionowej, który miałby posiadać kompleks boisk dla dzieci i młodzieży z orlikiem i boiskiem do piłki plażowej.

Renowacji, zgodnie z planem Marcina Warchoła, miałby doczekać się też stadion KS Przybyszówki (remont szatni, trybuny i ogrodzenie). Kolejną deklaracją w tym zakresie jest zagospodarowanie brzegów rzeki Przyrwy na cele rekreacyjne.

Rzeka piękna, malownicza, która może zostać zagospodarowana właśnie na użytek rekreacji dla całych rodzin, wraz ze ścieżką rowerową, ścieżką do biegania. Widzę tu ogromny potencjał – zaznaczył kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

 

Marcin Warchoł zobowiązał się też do inwestycji w obszarze infrastruktury drogowej, gdzie wymienił przebudowę ulicy Ustrzyckiej na odcinku od ulicy Dębickiej do Krakowskiej, a także przebudowy ulicy Pańskiej z budową chodnika i Sanockiej – na odcinku do ulicy Staszowskiej.

DSC_8318

Część tych dróg jest już w planach zagospodarowania przestrzennego. Reszta wymaga rozmów z mieszkańcami, zwłaszcza z właścicielami. Mam świadomość tego, że są to drogi wąskie, jak na przykład Ustrzycka. Umiejętna ich przebudowa sprawi jednak, że te drogi będą służyć zarówno mieszkańcom, jak i osobom, które chcą tam uprawiać sport i rekreację – tłumaczył kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Wskazałem na mapie trzy miejsca. Dodatkowo zobowiązuję się prowadzić dialog z mieszkańcami w sprawie pozostałych ulic – zapewnił.

Marcin Warchoł zadeklarował także uruchomienie nowej linii autobusowej od ulicy Słoneczny Stok w kierunku centrum miasta, a także do montażu sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy Zespole Szkół nr 10 (ulica Dębicka). Zapowiedział również pomoc w zakupie dla Ochotniczej Straży Pożarnej małego lekkiego samochodu pożarniczego, podkreślając, że od 2018 roku wspomagał straż pożarną na Podkarpaciu w pozyskaniu środków i sprzętu.

 

DSC_8401

Dziękuję jeszcze raz wszystkim mieszkańcom za rozmowy, spotkania, inspiracje i zapraszam do dalszej współpracy – zakończył swoje wystąpienie kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba

Źródło: komitet wyborczy Marcina Warchoła

 

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)