REKLAMA

Marcin Warchoł i jego program dla osiedla Paderewskiego (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielny deszczowy poranek Marcin Warchoł zaprezentował swój program dla osiedla Paderewskiego.

image00003

 

Marcin Warchoł rozpoczął konferencję prasową od deklaracji związanej z budową na osiedlu Paderewskiego domu kultury.

Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa ocenia, że dobrym miejscem na budowę obiektu byłby teren obecnego parkingu przy ulicy Obrońców Helu. Jednakże, jak zaznaczał, inwestycja ta powinna się odbyć bez utraty miejsc parkingowych, które mogłyby zostać przeniesione pod ziemię, by zyskać miejsce na infrastrukturę służącą mieszkańcom osiedla.

 

Drugim kluczowym problemem na osiedlu jest duża liczba kradzieży – już tydzień temu przedstawiałem swój program dla bezpieczeństwa w Rzeszowie i deklaruję, że jednym z miejsc, gdzie zostanie zainstalowany monitoring oraz będzie więcej patroli policji oraz straży miejskiej, będzie właśnie osiedle Paderewskiego – podkreślił Marcin Warchoł.

 

Kandydat podkreślił, że będzie się starał o utworzenie dodatkowych linii autobusowych dla miejscowych mieszkańców.

Z Osiedla Paderewskiego brakuje połączenia autobusowego na przykład w okolice cmentarza, to postulat wychodzący od mieszkańców – mówił.

 

Obecni na konferencji mieszkańcy głównie zwracali uwagę na temat bezpieczeństwa.

– Te akty kradzieży miały niestety miejsce nie podczas długich wyjazdów mieszkańców, a po prostu podczas nawet wyjścia do sklepu. Trzeba sobie z tym poradzić, cieszymy się także z deklaracji uruchomienia nowej linii autobusowej – mówili.

image00010

Wiceminister zapewnił, że w sprawie kradzieży będzie interweniował w prokuraturze krajowej, by ustalić ich sprawców oraz, by pokrzywdzeni mogli otrzymać zadośćuczynienie.

 

Główne założenia Marcina Warchoła dla osiedla Paderewskiego:

1. Budowa domu kultury z miejscami parkingowymi.

2. Monitoring na osiedlu.

3. Nowe linie autobusowe.

 

Źródło, foto: Sztab Marcina Warchoła

30-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)