REKLAMA

Marcin Warchoł i jego program dla osiedla Króla Augusta (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marcin Warchoł przedstawił swój program dla osiedla Króla Stanisława Augusta. – Jeśli mieszkańcy mnie wybiorą, to będę tym, który wkopie symboliczną łopatę pod budowę pięknego Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki – mówił kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

DSC_0653_1

Marcin Warchoł podkreślał, że od kilku lat aktywnie zabiega o budowę nowego stadionu PCLA przy ulicy Wyspiańskiego, m.in. poprzez spotkania z wicepremierem Piotrem Glińskim, który zadeklarował wsparcie finansowe dla budowy obiektu.

Resovia zasługuje na piękny stadion, piłkarze i lekkoatleci zasługują na taki obiekt. Jestem także otwarty na wnioski mieszkańców w zakresie zagospodarowania przyległej do stadionu działki, która w sposób naturalny nadaje się na cele sportowo-rekreacyjne i powinien ten temat wrócić pod obrady miasta – podkreślił Marcin Warchoł.

Kandydat zapewnił także, że będzie intensywnie zabiegał w rozmowach z wojskiem o współpracę w temacie budowy wiaduktu na Wyspiańskiego, wraz z poszerzeniem ulicy, co, jak twierdził, jest postrzegane przez mieszkańców osiedla jako jedna z najważniejszych inwestycji.

Z kolei wspierający kandydata w wyborach Maciej Masłowski zwracał uwagę, że w przypadku wygranej Marcina Warchoła zostanie zbudowany żłobek, którego dziś na osiedlu nie ma.

Zarówno Osiedle Króla Augusta, jak i sąsiedzkie Osiedle Kmity, nie mają żłobka. To duże wyzwanie i potrzebna inwestycja – mówił Maciej Masłowski.

 

Zobowiązania kandydata dla osiedla są następujące:

1. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.
2. Dom Kultury.
3. Wiadukt na ulicy Wyspiańskiego.
4. Lodowisko.
5. Żłobek.
6. Park & Ride z garażami.

 

 

Foto: Justyna Żuczek

 


20-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)