REKLAMA

Marcin Warchoł bez maseczki. Krytykuje m.in. rzecznik rządu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Po raz kolejny zawieruchę wśród polityków, ale i nie tylko wywołały zdjęcia i filmiki publikowane w mediach społecznościowych przez kandydata na prezydenta Rzeszowa Marcina Warchoła. Można na nich zobaczyć wiceministra spacerującego po rzeszowskich deptakach bez maseczki. – Szczerze mówiąc mi jest wstyd za to, że w taki sposób może się zachowywać wiceminister w naszym rządzie – komentował podczas sobotniej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

 

 

W Polsce Ministerstwo Zdrowia regularnie notuje ponad 30 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem dziennie.

Wiceminister Marcin Warchoł ponownie publikował zdjęcia i filmiki, na których spaceruje przez Rzeszów bez maseczki.

Jesteśmy pod lodziarnią na ul. Grunwaldzkiej akurat i jemy lody, a córka prezentuje swoje umiejętności sportowe Kobieta wykonująca „gwiazdę”, co widać na filmiku, trudno jeść loda w masce; poza tym miejscem, a także zieleńcem na placu Wolności wszędzie dziś byłem w masce – napisał pod jednym z filmików na Twitterze Marcin Warchoł.

 

 

Maseczkę kandydat na prezydenta Rzeszowa ubierał przy kontakcie z mieszkańcami, kiedy zbierał podpisy pod swoją kandydaturą.

 

 

Jeden z dziennikarzy podczas konferencji prasowej ministra zdrowia i rzecznika rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapytał Piotra Müllera o ocenę zachowania wiceministra Marcina Warchoła.

Przechwytywanie_146
Foto: KPRM / Facebook

Dla mnie to zachowanie pana ministra Warchoła jest zaskakujące. Szczerze mówiąc mi jest wstyd za to, że w taki sposób może się zachowywać wiceminister w naszym rządzie – odpowiadał Piotr Müller.

W tej chwili mamy bardzo trudną sytuację epidemiczną i zasłanianie się mówieniem o tym, że nie nosi maseczki, bo był w parku, czy przechodził przez park – uważam, że taka postawa, w takich okolicznościach po prostu nie przystoi. Apeluję do pana ministra, aby naprawdę w sposób rzetelny wypełniał obowiązki. W tych okolicznościach epidemicznych naprawdę nic się złego nie stanie, gdy będzie nosił maseczkę w każdym możliwym miejscu publicznym – dodał Müller.

 

Ostro na temat zachowania wiceministra wypowiadali się zarówno politycy koalicji, jak i opozycji. W niewybredny sposób odniósł się też do tej sytuacji były piłkarz reprezentacji Polski Wojciech Kowalczyk. Poniżej wpisy z Twittera:

 

Wiceminister MSWiA oraz poseł PiS Maciej Wąsik:

 

Michał Szczerba, poseł PO:

 

Wojciech Kowalczyk, były piłkarz reprezentacji Polski:

 

źródło: KPRM / Facebook, Marcin Warchoł / Facebook, Twitter

foto nagłówek: Marcin Warchoł / Facebook

28-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.