REKLAMA

MARCIN WARCHOŁ: 860 mieszkań dla Rzeszowa z rządowego programu budowy mieszkań (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł zapowiedział budowę około 860 mieszkań w ramach rządowego programu mieszkaniowego. – Od czerwca rozpoczęły się negocjacje pana prezydenta Tadeusza Ferenca z prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości, brałem w nich od początku udział. Umowa jest gotowa – zapewnił wiceminister.

ND4_0948

Foto (3): materiały komitetu Marcina Warchoła

Około 860 mieszkań ma powstać w Rzeszowie, w ramach nowego rządowego programu mieszkaniowego. Jak zapowiadał kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł, mieszkania mają zostać wybudowane na powierzchni działki około 23 hektarów, która znajduje się w rejonie ulicy Wołyńskiej w Rzeszowie.

Wiceminister podkreślił, że już od czerwca ubiegłego roku ówczesny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc rozmawiał na ten temat z prezesami Krajowego Zasobu Nieruchomości.

– Od początku brałem w tych negocjacjach udział. Umowa jest gotowa – zapewnił.

 

Marcin Warchoł wyjaśniał istotność wspomnianej inwestycji, tłumacząc, że w ostatnich 15 latach w Rzeszowie przybyło około 40 tysięcy mieszkańców.

 Ludzie przyjeżdżają z Warszawy, z Krakowa, zakładają firmy. Są również tereny włączane. To jest wielka szansa i bodziec do dalszego rozwoju miasta. Ogromny kapitał ludzki – wymieniał kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

Jak zaznaczył Marcin Warchoł, mieszkania mają być dostępne w szczególności dla osób o mniejszych dochodach, których nie stać na kredyt, zwłaszcza w czasach obostrzeń sanitarnych.

– Nie możemy blokować inwestycji. Nie możemy w żaden sposób stopować tych, którzy chcą przychodzić i budować. Cieszymy się, że program rządowy będzie dostępny z takim rozmachem również w Rzeszowie – dodał Marcin Warchoł.

 

Waldemar Kotula: Wypełniamy lukę

ND4_0932

– Wypełniamy lukę dla tych osób, których nie stać na wykup własnego mieszkania. Ceny mieszkań za metr kwadratowy znacznie podrożały, ale jest dużo ludzi młodych, których stać na opłacenie czynszu. Właśnie to jest odpowiedź i propozycja dla tych wszystkich rodzin. Osoby, które nie wyjadą z miasta i będą miały te mieszkania, stworzą nam kolejne miejsca pracy, poprzez zakładanie swoich działalności. Będą napędzały koniunkturę i gospodarkę w Rzeszowie – mówił obecny na konferencji prasowej radny miasta Rzeszowa Waldemar Kotula, który wycofał się ze startu w wyborach i przekazał poparcie Marcinowi Warchołowi.

Waldemar Kotula, będący przedstawicielem Porozumienia Jarosława Gowina, podziękował wicepremierowi Gowinowi za stworzenie programu mieszkań i nie krył radości z tego, że będzie on realizowany również w Rzeszowie.

 

Jest plan zagospodarowania przestrzennego. Kolejne rozmowy w maju i w czerwcu

ND4_0980

– W wyniku tej inwestycji, ponad 850 rodzin będzie mogło poprawić swoje warunki życiowe i będzie chciało wiązać swoje losy i przyszłość właśnie z Rzeszowem – mówił Bartłomiej Druziński, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Jak wyjaśniał prezes KZN-u, we wrześniu ubiegłego roku zostało podpisane porozumienie z miastem Rzeszów o nawiązaniu współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości o projekcie inwestycji.

W marcu Rada Miasta Rzeszowa przegłosowała zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Dalsze rozmowy zostały wstrzymane, mają być prowadzone w okolicach maja i czerwca. Będą one dotyczyły powołania spółki, społecznej inwestycji mieszkaniowej, która zrealizuje inwestycję.

 

Na konferencji był też obecny wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka, który dziękował za rozmowy prezydentowi Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi i wymienił elementy infrastruktury, które mają powstać wraz z budową mieszkań.

– Obok tych blisko 900 mieszkań powstanie układ komunikacyjny, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy całego osiedla, pojawią się również usługi, tereny zielone. To dla nas bardzo ważne, by ta działka stała się nowoczesną przestrzenią mieszkaniową dla ludzi, którzy będą tu mogli nie tylko mieszkać, ale spędzać wolny czas – mówił Michał Sroka.

– Bardzo dziękuję panu prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi, dziękuję panu ministrowi, który był takim dobrym duchem tego projektu. Uczestniczyliśmy wspólnie we wszystkich spotkaniach tego projektu. Dziękuję też pani dyrektor Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, która pomagała nam przy określaniu warunków zagospodarowania przestrzennego – podsumował wiceprezes KZN-u.

 

Oprac. Kacper Ciuba

Źródło: Marcin Warchoł / Facebook, materiały komitetu Marcina Warchoła

 

23-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.