REKLAMA

Mandat dla policjanta? “Sprawa jest wyjaśniana”. ZOBACZ VIDEO

PODKARPACIE. Od trzech dni w sieci oglądany jest filmik, na którym widać między innymi jak policyjny radiowóz przejeżdża tuż obok pieszego, który znajduje się na “pasach”. Jak się okazuje, sprawa jest wyjaśniana w mieleckiej komendzie. Za tego typu drogowe przewinienie kierowcy może grozić nawet 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Zobaczcie filmik zamieszczony na kanale “STOP CHAM” (omawiana sytuacja od 30 sekundy).

Trzy dni temu, na kanale “STOP CHAM” w serwisie Youtube.com, opublikowany został filmik przedstawiający kolejną porcję zdarzeń z naszych dróg. Od 30 sekundy nagrania, prezentowana jest sytuacja z ul. Sienkiewicza w Mielcu.

W materiale VIDEO widać, jak policyjny radiowóz przejeżdża przez przejście dla pieszych tuż obok przechodnia znajdującego się na “pasach”.

Czy kierowca popełnił przewinienie? To ma wykazać postępowanie wyjaśniające, które wszczęto w mieleckiej komendzie powiatowej policji.

Od momentu uzyskania przez nas wiedzy o nagraniu zamieszczonym w serwisie Youtube, wszczęliśmy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Z uwagi na specyficzną organizację ruchu w tym miejscu, potrzebne jest dogłębne wyjaśnienie zdarzenia. Wykroczenie nie jest tak oczywiste, jak mogłoby na to wskazywać nagranie – mówi nam podkomisarz Urszula Chmura, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu.

Wykroczenie brane pod uwagę to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

Jeśli przeprowadzone czynności wykażą, że policjant popełnił błąd, może zostać ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi.

ZOBACZ VIDEO. Omawiane zdarzenie od 30 sekundy.

Film w trzy dni został obejrzany niespełna 200 tys. razy.


screen z filmu Youtube.com / STOP CHAM

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pożar garażu. Motocykl spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

21-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)