REKLAMA

Małgorzata Jarosińska-Jedynak z Rzeszowa nową minister ds. zarządzania funduszami

WARSZAWA / POLSKA. W piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, kto znalazł się w Radzie Ministrów. Urodzona w Rzeszowie Małgorzata Jarosińska-Jedynak została ministrem zarządzania funduszami. To nowe ministerstwo, które przejmie część obowiązków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

jarosinska-1560247220

Foto: widzialni.org

8 listopada poznaliśmy skład nowego rządu. Premier Mateusz Morawiecki powołał do działania Ministerstwo Zarządzania Funduszami, które ma przejąć część obowiązków należących do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Ministrem zarządzania funduszami została Małgorzata Jarosińska-Jedynak z Rzeszowa.

Nowa minister od początku swojej kariery związana jest z samorządem. Przez kilkanaście lat zajmowała się funduszami unijnymi, rozwojem regionalnym i wsparciem przedsiębiorczości. Przez 10 lat pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, gdzie przeszła wszystkie szczeble – od inspektora do dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości. Od 29 listopada 2018 roku zajmowała stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, gdzie oprócz wdrażania funduszy unijnych pełniła też nadzór nad programem Dostępność Plus.

Wcześniej Małgorzata Jarosińska-Jedynak pracowała w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Gminy i Miasta Tyczyn. Jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, gdzie uzyskała dyplom magistra inżyniera w specjalności inżynieria komunalna. Ukończyła też Studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na tej samej uczelni. Zna język angielski. Potrafi również rozmawiać w języku migowym.

W nowym rządzie nie będzie natomiast dotychczasowego ministra inwestycji i rozwoju oraz ministra finansów – Jerzego Kwiecińskiego ze Stalowej Woli. Jerzy Kwieciński pogratulował Małgorzacie Jarosińskiej-Jedynak objęcia stanowiska w Radzie Ministrów.

 

09-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

malgorzata-jarosinska-jedynak-z-rzeszowa-nowa-minister-ds-zarzadzania-funduszami-1981-00r2kc