REKLAMA

Małgorzata Gersdorf zakażona koronawirusem. Leczy się amantadyną!

POLSKA. Małgorzata Gersdorf, była pierwsza prezes Sądu Najwyższego jest zakażona koronawirusem. W rozmowie z Polsat News przynała, że leczy się amantadyną. – Nie było łatwo, bo to w Polsce niedostępne. Dowiedziałam się od rodziny, od farmaceuty i ten lek mi sprowadzono z Niemiec – mówiła Gersdorf.

1920px-Małgorzata_Gersdorf_Sąd_Najwyższy_2018

Foto: Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 pl

Małgorzata Gersdorf, była pierwsza prezes Sądu Najwyższego choruje na COVID-19. W rozmowie z Polsat News mówiła, że w leczeniu pomaga jej amantadyna, którą sprowadziła z Niemiec.

– Myślałam, że to zatoki, ale byłam tak słaba, że ja nigdy z tymi zatokami nie miałam takiej słabości. Poszłam zrobić prywatnie test- i się okazało, co się okazało. Pojawiła się ta opcja, ale nie było łatwo, bo to w Polsce niedostępne. Dowiedziałam się od rodziny, od farmaceuty i ten lek mi sprowadzono z Niemiec – stwierdziła Małgorzata Gersdorf.

Gersdorf dodała, że amantadyna jej pomaga. – Niewątpliwie lepiej się czuję, to mnie trzyma przy życiu – powiedziała była pierwsza prezes Sądu Najwyższego.

 

Lek. Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przemyśla, już od niemal roku stara się o dopuszczenie amantadyny w powszechnym leczeniu koronawirusa. Lek najpierw wypróbował na sobie. Przemyski lekarz informował, że w okresie luty-październik 2020 roku udokumentował ponad 100 przypadków wyleczeń z COVID-19, a każdego kolejnego dnia do tej listy dopisywanych było po kilkanaście osób.

– Znaczna część ich była o dość ostrym przebiegu. Część chorych miała choroby współistniejące, tak obciążające przy zachorowaniu – zaznaczał Włodzimierz Bodnar.

 

Skuteczność amantadyny, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia bada obecnie Agencja Badań Medycznych.

– Rozmawiamy z hurtowniami farmaceutycznymi po to, żeby ten rynek i zapotrzebowanie zabezpieczyć – to jest nasz cel. Oczywiście proces refundacyjny jest czymś innym bo musi być zatwierdzone to wskazanie. Lek musi być, bo wiemy że ten jest kupowany. Mamy też informacje, że faktycznie duża ilość osób, która przechorowała Covid z takiej terapii korzystała – powiedział, cytowany przez Polsat News, Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia.

Źródło: red., Polsat News

19-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

malgorzata-gersdorf-zakazona-koronawirusem-leczy-sie-amantadyna-3535-00r2kc