REKLAMA

Małe zainteresowanie szkołami branżowymi – wybór pada na licea oraz technika

Szkoły średnie wywiesiły już listy osób, które przebrnęły rekrutację. W Rzeszowie 50 procent uczniów wybrało licea ogólnokształcące, a ok. 40 procent chce się kształcić w technikach. Szkoły branżowe z całego miasta zdołały utworzyć zaledwie 6 klas wielozawodowych.

school-2051712_960_720

foto: pixabay.com

Liczba uczniów, którzy od września tego roku zaczną uczęszczać do rzeszowskich szkół średnich, jest zbliżona do tej z lat poprzednich. Nadal sporą popularnością cieszą się licea. Najwięcej chętnych zapisało się do oddziałów: biologiczno-chemicznych oraz matematyczno-fizycznych w II LO. Sporo absolwentów gimnazjum wybrało też: IV LO, I LO oraz III LO.

Rośnie liczba zainteresowanych nauką w technikach. Dobrą renomę ma od kilku lat Zespół Szkół Elektronicznych, gdzie nie brakuje osób, wiążących przyszłość w informatyce, czy elektronice. Na wielu innych kierunkach, uczniowie nadal znajdą wolne miejsca.

Najgorzej sytuacja wygląda w szkołach branżowych. Tylko cztery tego typu placówki w Rzeszowie utworzyły klasy dla nowego rocznika. Ze względu na małą liczbę osób, przedmioty ogólne mają się odbywać w klasach łączonych.

15-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

male-zainteresowanie-szkolami-branzowymi-wybor-pada-na-licea-oraz-technika-7003