REKLAMA

MALAWA. Budowa wieży widokowej. Będzie można podziwiać Tatry! [WIZUALIZACJE]

MALAWA / PODKARPACIE. Na wzniesieniu Magdalenka w Malawie (gmina Krasne) trwa budowa wieży widokowej. Będzie z niej można obserwować panoramę Rzeszowa, Łańcuta, a przy dobrych warunkach pogodowych nawet widok na Tatry.

2017-08-15-02

Foto: Witold Ochał / panorama Rzeszowa z Magdalenki w Malawie

Rozpoczęto realizację projektu pod nazwą “Kompleksowa rewitalizacja wzgórza Marii Magdaleny w miejscowości Malawa”. Jest ono realizowane przy dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, przeznaczonych dla Stowarzyszenia Rzeszowski Obszar Funkcjonalny – “Kompleksowa rewitalizacja na terenie ROF”.

W ramach rewitalizacji zaplanowano przebudowę i zmianę użytkowania dawnego Domu Ludowego w Malawie pod potrzeby utworzenia Klubu Integracji Wielopokoleniowej, która zakłada:

– modernizację istniejącej ścieżki rowerowej przebiegającej w śladzie drogi nr 108569R – Malawa Podkościółek;
    
 – utworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku na działkach nr ewid. 3397/2 (strefa rekreacji i wypoczynku z wieżą widokową oraz mini obserwatorium astronomicznym), 1675, 1676/3, 1676/4 (park wielopokoleniowy z szachami oraz placem zabaw).
    
Oddanie inwestycji do użytku jest planowane na I kwartał 2021 roku. Całkowity koszt inwestycji to 6 335 000,00 zł, w tym kwota dofinansowania w wysokości 3 917 961,08 zł.

Poniżej można obejrzeć wizualizacje inwestycji.

Źródło i grafiki: BIP Gminy Krasne


21-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

malawa-budowa-wiezy-widokowej-bedzie-mozna-podziwiac-tatry-wizualizacje-9005-00r2kc