REKLAMA

Majówkowe szczepienia w Rzeszowie. Stanął punkt przy Urzędzie Wojewódzkim (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 1 do 3 maja przy ulicy Grunwaldzkiej 15 (Podkarpacki Urząd Wojewódzki) będzie funkcjonował tymczasowy punkt szczepień. Osoby będące w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, mające e-skierowanie, mogą bez zapisów zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Łącznie do rozdysponowania będzie 2500 dawek tej szczepionki.

IMG_3470-1200x900

 

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka poinformowała o szczegółach majówkowej akcji szczepień przeciw COVID-19, która będzie realizowana w Rzeszowie. Osoby znajdujące się się w uprawnionej grupie wiekowej i mające już e-skierowanie, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

zdjecie-01272-1200x692

Od 1 do 3 maja przy ulicy Grunwaldzkiej 15 w Rzeszowie będzie funkcjonował tymczasowy punkt szczepień. W gotowości będzie 14 stanowisk szczepiących. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z akcji wszystkie osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już e-skierowanie. Kadra szczepiąca będzie czekać w godzinach od 8.00-18.00. Pamiętajmy, że szczepienia przeciw COVID-19 to nasza ogromna szansa na powrót do normalności –  podkreśliła wicewojewoda Jolanta Sawicka.

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. W obu przypadkach należy mieć przy sobie dowód osobisty.

 

Jak poinformowała zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jolanta Tomczyk-Fila, oprócz specjalnego kontenera przeznaczonego na mobilny punkt szczepień, dostępne będą stanowiska szczepiące w obiekcie Urzędu.

Przygotowaliśmy z podmiotem leczniczym 14 zespołów szczepiących, 7 stanowisk rejestracji. Jesteśmy w stanie wszczepić dziennie około 800 osób. Dołożymy wszelkich starań, aby akcja przebiegła w sposób sprawny i bezpieczny. W realizacji będą pomagać nam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedziała Jolanta Tomczyk-Fila.

 

O realizacji Narodowego Programu Szczepień w naszym województwie mówiła Iwona Karasowska-Stepaniak – zastępca dyrektora do spraw medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

W tej chwili mamy na Podkarpaciu mamy 453 populacyjnych punktów szczepień oraz 29 punktów powszechnych. Dziennie szczepimy prawie 15 tysięcy osób – zaznaczyła.

IMG_3472-1200x900

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Na termin szczepienia można zapisać się przez Internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

 

W konferencji prasowej uczestniczył podkarpacki państwowy inspektor sanitarny Adam Sidor, który przypomniał, że od 26 kwietnia do 2 maja obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień, któremu w tym roku przyświeca hasło „Zapobiegać. Ochraniać. Uodporniać”.

zdjecie-01276-1200x696

Inicjatywa promuje podstawowe przesłanie, iż szczepienia są niezbędne do zapobiegania chorobom oraz do ochrony życia. Obecna sytuacja związana z SARS-CoV-2 uwidoczniła, jak ważna jest profilaktyka oraz zapewnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi.

 

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

 

 


30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

majowkowe-szczepienia-w-rzeszowie-stanal-punkt-przy-urzedzie-wojewodzkim-5087-00r2kc