REKLAMA

Majówka na drogach regionu. Wzmożone kontrole policji

Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. W tym roku policyjne działania “Majowy Weekend 2019” rozpoczęły się we wtorek i potrwają do niedzieli – 5 maja.

sfdf

Foto: Podkarpacka Policja

Przez kilka najbliższych dni na drogach regionu może zrobić się tłoczno. Wiele osób, korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości w województwie.

Od wtorku do niedzieli – 5 maja, podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji “Majowy weekend 2019”. Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

W majowy weekend obowiązują zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

  • 30 kwietnia 2019 r. od godziny 18:00 do 22:00,
  • 1 maja 2019 r. w godziny 8:00-22:00,
  • 2 maja 2019 r. od godziny 18:00 do 22:00,
  • 3 maja 2019 r. w godziny 8:00-22:00.

Źródło: Podkarpacka Policja

01-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.