REKLAMA

Maciej Kuciapa zawiesza sportową karierę! Zajmie miejsce w sztabie szkoleniowym ekstraligowego beniaminka

Legenda żużla w Rzeszowie – Maciej Kuciapa, będzie od nowego sezonu członkiem sztabu szkoleniowego Speed Car Motoru Lublin. 43-letni żużlowiec zawiesił swoją karierę sportową i posłuży swoim doświadczeniem beniaminkowi Ekstraligi.

Przechwytywanie_49

Foto: facebook.com/speedcarmotorlublin

Maciej Kuciapa zawiesił swoją sportową karierę i od nowego sezonu zajmie się szkoleniem młodzieży w Speed Car Motorze Lublin. Ma również współpracować z tamtejszym menedżerem Jackiem Ziółkowskim przy przygotowaniu toru oraz poszerzać kompetencje taktyczne.

Propozycja mi pasowała, po rozmowach dołączyłem do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Nie była to decyzja, nad którą długo się zastanawiałem. Pracowałem już z młodzieżą w Rzeszowie, więc doświadczenie mam, do tego posiadam uprawnienia trenera personalnego – powiedział na Facebooku Motoru Maciej Kuciapa.

Maciej Kuciapa posiada ważny kontrakt warszawski z Wilkami Krosno, ale postanowił w całości poświęcić się pracy w klubie z Lublina. – Mam kontrakt warszawski, ale na dzień dzisiejszy „zawieszam działalność” i będę poświęcał czas młodzieży, aby móc wyszkolić zawodników. Czeka nas niełatwy sezon. Będziemy robić wszystko, aby się utrzymać, a co będzie więcej, to zobaczymy. Środowisko lubelskie jest mi znane. Znam cały Zarząd i zawodników. Będzie mi przez to łatwiej. Liczę na pozytywną współpracę – dodaje Kuciapa.

Maciej Kuciapa to wychowanek rzeszowskiej Stali. Swój debiut zaliczył w 1992 roku. Już dwa lata później zawodnik “Żurawi” cieszył się z Młodzieżowego Drużynowego Mistrzostwa Polski, w 1995 roku obronił tytuł. W 2005 roku był najlepiej punktującym żużlowcem I ligi i w dużym stopniu przyczynił się do awansu rzeszowskiej ekipy do najwyższej klasy rozgrywkowej. Oprócz tego wywalczył tytuł Mistrza Polski Par Klubowych. Był też trzykrotnym zwycięzcą Memoriału im. Eugeniusza Nazimka.

Poniżej cały wywiad, który na swoim FB zamieścił Motor Lublin:

 

22-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)