REKLAMA

M. Kurowska: – Złą władzę wybierają ci, którzy na wyborach zostają w domach!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prawo i Sprawiedliwość podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem parlamentarzystów, przedstawicieli koalicjantów oraz Korpusu Ochrony Wyborów, przedstawiło plan działań na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej.

Wynik pierwszej tury wyborów przyjęliśmy z wielką satysfakcją. Stoimy przed ogromną szansą na dokonanie niezwykle wyczekiwanej przez wielu Polaków zmiany. Chcemy ostatnie dni i godziny prezydenckiej rywalizacji wykorzystać na spotkania z wyborcami oraz intensywną kampanię w mediach, Internecie i mediach społecznościach – deklaruje poseł Piotr Babinetz.

Podczas zaplanowanego na dziś w Rzeszowie dużego, wojewódzkiego spotkania działaczy Prawa i Sprawiedliwości, liderzy ugrupowania będą zachęcać do pełnej mobilizacji przed II turą wyborów. – Chcemy zwrócić się do wszystkich naszych członków i sympatyków o pełne zaangażowanie i jeszcze większy wysiłek na ostatnim etapie kampanii prezydenckiej – podkreślał poseł Babinetz.

W kampanię wyborczą Andrzeja Dudy jest zaangażowane tysiące ludzi. Rekordowy wynik naszego kandydata jest dodatkowym czynnikiem wzmacniającym nasze zaangażowane i determinację – powiedział poseł Babinetz.

pis

Poseł wskazywał, że to właśnie na Podkarpaciu Andrzej Duda osiągnął najlepszy wynik, który w niektórych miejscach takich jak: Jasienica Rosielna przekroczył 70 procent, a blisko 65 procent w Jeżowem, Kamieniu, Nowej Sarzynie, a całych powiatach leżajskim i brzozowskim przekroczył 60 procent.

Przedstawiciele koalicjantów zapewnili o nieustającym poparciu dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudy, ponieważ to w nim upatrują gwarancji zmian i realizacji celów politycznych. – Andrzej Duda to człowiek prawy, wykształcony, rozumiejący potrzeby zwykłych Polaków, jest doskonale przygotowany do pełnienia roli Prezydenta pod kontem merytorycznym, nie brak mu należytego doświadczenia i kultury osobistej – powiedziała Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska i Waldemar Kotula Radny Miasta Rzeszowa.

Na Podkarpaciu blisko 2 tysiące osób weszło w skład Wojewódzkiego Komitetu Poparcia Andrzeja Dudy. Jak podkreślał Poseł Andrzej Szlachta wśród członków komitetu są przedstawiciele środowisk akademickich, naukowych, ale również związkowcy i samorządowcy. – Bardzo się cieszymy z tak wielkiego zaangażowania różnych grup społecznych w kampanię poparcia dla naszego kandydata – wskazywał poseł Szlachta.

Prawo i Sprawiedliwość, podobnie jak w I turze również teraz zadba o prawidłowy przebieg procesu wyborczego. – Pragniemy zapewnić mieszkańców Podkarpacia, że Korpus Ochrony Wyborów będzie działał również w trakcie II tury. Ponad 3,5 tys. członków komisji i mężów zaufania będzie miało za zadanie czuwać nad prawidłowym przebiegiem procesu wyborczego. Uczciwość tych wyborów traktujemy jako priorytet – zapewniała Kamila Piech, koordynator Korpusu Ochrony Wyborów.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wskazywał wielką szansę na zmianę której oczekują głównie młodzi ludzie. – I tura wyborów udowodniła, jak bardzo młodzi Polacy rozczarowani są obecną władzą, która nie jest w stanie rozwiązywać żadnych ich problemów związanych z dostępem do mieszkania czy zdobycia godnej pracy. Wierze głęboko, że wybór Andrzeja Dudy będzie początkiem wyczekiwanej, pozytywnej zmiany – podkreślał Lucjusz Nadbereżny.

Podsumowując konferencję Piotr Babinetz podziękował wyborcom za rekordowe poparcie Andrzeja Dudy oraz zaapelował do mieszkańców Podkarpacia, aby 24 maja pokazali czerwoną kartkę obecnej władzy. – Stoimy przed wielką szansą na wyborczy sukces naszego kandydata Andrzeja Dudy. – To wielka szansa dla Polski, musimy ją wykorzystać. Pójdźmy do wyborów i zmieńmy Polskę – zaapelował poseł Babinetz.

materiał prasowy, foto: Rzeszów24.pl

19-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

m-kurowska-zla-wladze-wybieraja-ci-ktorzy-na-wyborach-zostaja-w-domach