REKLAMA

Łupem złodziei padły leki i inne wyroby farmaceutyczne

STRZYŻÓW. Policjanci ze strzyżowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku dwoje młodych ludzi podejrzanych o włamanie i  podwójną kradzież w aptece na terenie gminy Strzyżów.

Do włamania doszło w nocy z soboty na niedzielę. Po uruchomieniu się alarmu, na  miejsce przybył pracownik firmy ochroniarskiej, który powiadomił policję,  że ktoś wybił jedną z szyb na zapleczu  apteki. Ponadto zauważył uciekającego w stronę przyległych stawów i zarośli mężczyznę.

Funkcjonariusze kryminalni, którzy zajęli się sprawą wraz z policjantami patrolu, po rozpytaniu ochroniarza, zebrali informacje, dzięki którym wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z przestępstwem. Natychmiast udali się w pościg za sprawcą. Ślady doprowadziły ich do miejsca zamieszkania dwojga młodych ludzi. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli wyroby farmaceutyczne pochodzące z kradzieży. 28-letni mieszkaniec Dobrzechowa i jego 21-letnia dziewczyna zostali zatrzymani.

1157294486

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Oświadczył, iż w sobotę przed północą włamał się do apteki wybijając szybę, po czym ukradł kilka opakowań leków. Po powrocie do domu uzgodnił z dziewczyną, że wrócą na miejsce po większą ilość środków i tak też zrobili.

Teraz mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienie wolności do 10 lat, natomiast kobieta odpowie za kradzież, grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

KPP Strzyżów

22-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lupem-zlodziei-padly-leki-i-inne-wyroby-farmaceutyczne