REKLAMA

Łukasz Łagożny z Sanoka zdobył Koronę Ziemi!

Łukasz Łagożny wspiął się na Masyw Vinsona na Antarktydzie i tym samym zdobył Koronę Ziemi. Sanocki himalaista dokonał tego jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia.

lagozny-1024x768

Foto: archiwum esanok.pl

MAMY TO!!! O 15:20 czasu lokalnego ostatni szczyt Korony Ziemi został zdobyty!?? Teraz zejście do High Camp, a jutro do Base Camp. Temperatura odczuwalna -45 stopni?? Pozdrawiam – napisał na fanpage’u Podkarpacka Korona Ziemi Łukasz Łagożny.

Himalaista z Sanoka wspiął się na Masyw Vinsona na Antarktydzie, który był ostatnim, najbardziej odległym i niezdobytym jeszcze przez niego szczytem Korony Ziemi.

Sanoczanin od 10 lat dążył do swojego celu. Pierwszym szczytem był Elbrus na Kaukazie (5642 m n.p.m.). Później zdobył kolejne góry Korony Ziemi: Aconcagua, Mont Blanc, Denali, Kilimandżaro, Góra Kościuszki, Puncak Jaya. W maju 2018 Łukasz Łagożny stanął na szczycie serca Himalajów – Mount Everest (8848 m n.p.m.).

Łukasz Łagożny to autor dwóch książek: “Jak długa jest noc od Tienszanu po Pamir” i “Przepraszam za marzenia”. – Spełniamy te marzenia, które mamy odwagę chwycić – napisał sanoczanin w ostatnim zdaniu jednej z nich.

 

28-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lukasz-lagozny-z-sanoka-zdobyl-korone-ziemi-6340-00r2kc