REKLAMA

Łukacijewska: Zaszczepieni celebryci powinni być przykładnymi wolontariuszami

POLSKA, PODKARPACIE. Europosłanka z Podkarpacia Elżbieta Łukacijewska odniosła się do szczepień przeciw COVID-19, które odbyły się poza wyznaczoną przez rząd kolejnością. Stwierdziła ona, że znane osoby, które zostały zaszczepione powinny zostać “przykładnymi wolontariuszami”.

Przechwytywanie_103
Foto: archiwum P24.pl

Afera związana ze szczepionkami wybuchła w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie zaszczepiono osoby spoza grupy “zero”, wśród których znalazło się wiele znanych osób.

Z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień – informował w komunikacie WUM.

Jak podają ogólnopolskie media, wśród zaszczepionych znaleźli się między innymi: Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Edward Miszczak, Leszek Miller, Michał Bajor, Andrzej Seweryn, Magda Umer, Maria Seweryn, Krzysztof Materna Radosław Pazura, czy Anna Cieślak.

Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że za sytuację odpowie Warszawski Uniwersytet Medyczny. W poniedziałek PAP podała, że Prezes CM WUM dr n. med. Ewa Trzepla została odwołana.

W niedzielę na Twitterze do sprawy odniosła się europosłanka z Podkarpacia Elżbieta Łukacijewska.

Znajoma lekarka na co dzień operuje i ma styczność z pacjentami z COVID—19, którzy wymagają zabiegu. Nie została zaszczepiona jak wielu innych lekarzy – napisała eurodeputowana KO.

Nie wiem dlaczego tzw. celebryci otrzymali szczepionkę poza kolejnością, ale teraz powinni być przykładnymi wolontariuszami!! – napisała Łukacijewska.

 

Źródło: PAP, Polsat News, Elżbieta Łukacijewska / Twitter

04-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lukacijewska-zaszczepieni-celebryci-powinni-byc-przykladnymi-wolontariuszami-8895-00r2kc