REKLAMA

Lufthansa wraca do Jasionki! Wznawia loty do Frankfurtu

JASIONKA, RZESZÓW / PODKARPACIE. Po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią i cięciami w siatce połączeń niemiecki narodowy przewoźnik wraca do Jasionki. Od 26 lipca samoloty Lufthansy sześć razy w tygodniu będą operować na trasie Rzeszów-Frankfurt nad Menem.

fot._1_1

Foto: materiały prasowe

Trasa do Frankfurtu obsługiwana będzie dwoma typami samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami.

Loty z Rzeszowa do Frankfurtu Embraerem E-190 odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie: 11:30, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 7:15.

Loty z Frankfurtu do Rzeszowa Embraerem E-190 będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie 9:15, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, środy i niedziele o godzinie 17:55.

 

To jest dobra informacja dla biznesu, dla tych co robią interesy w Europie i w Polsce, ale też i dla wszystkich naszym mieszkańców. To ważne, żeby tu – w naszym porcie lotniczym rozpoczynali oni swoją podróż, żeby stąd były dobre połączenia z jak największą liczbą miast europejskich i nie tylko. I to się dzieje, po tym trudnym okresie pandemii powraca życie do gospodarki, do społeczeństwa, do kultury, ale również i w przewozach lotniczych – powiedział wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.

Decyzja Lufthansy o powrocie do Rzeszowa to doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy od lat korzystali z usług niemieckiego przewoźnika. Czekali na nią również zagraniczni inwestorzy regularnie odwiedzający nasz region. Frankfurt to główne centrum przesiadkowe oferujące nie tylko kierunki europejskie, ale przede wszystkim loty transkontynentalne. Ponowne połączenie z dużym europejskim hubem ma dla rozwoju naszego lotniska ogromne znaczenie – mówił, nie kryjąc zadowolenia z powrotu Lufthansy na lotnisko w Jasionce, Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Bardzo się cieszę, że Lufthansa wraca do Rzeszowa z połączeniem do Frankfurtu. Dla podkarpackich przedsiębiorców jest to doskonała wiadomość. To połączenie jest bardzo ważne ze względu na atrakcyjną destynację, na częstotliwość lotów oraz dogodne godziny i pozwoli również odbudować kontakty biznesowe – dodała Małgorzata Kucharska, prezes zarządu Podkarpackiego Klubu Biznesu.

 

Źródło: Biuro Prasowe UMWP

 

05-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)