REKLAMA

Lucjan Kuźniar zawieszony. Kto go zastąpi? Nikt

RZESZÓW. Spekulacji nie brakowało, ale decyzja jest jednoznaczna.

kuźniar

Lucjan Kuźniar, radny Województwa Podkarpackiego oraz członek zarządu województwa został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

Oficjalnym powodem takiej decyzji miało być działanie na szkodę partii i narażenie na szwank jej dobrego imienia. Nie wiadomo, czy wpływ na to miał fakt, że żona radnego miała usłyszeć zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się wyłudzaniem VAT z tytułu fikcyjnego obrotu olejem rzepakowym na terenie Unii.

Nim decyzja o zawieszeniu Kuźniara została oficjalnie potwierdzona, pojawiło się wiele spekulacji dotyczących jego następców.

Wśród wymienianych nazwisk pojawiło się Jerzego Cyprysia, obecnego przewodniczącego klubu PiS w sejmiku. Sam zainteresowany sprawy komentować nie chciał. Nie byłoby to jednak zaskoczeniem, bowiem radny od dłuższego czasu był wymieniany jako kandydat na członka zarządu województwa.

Zmian nie trzeba
– Zgodnie ze standardami panującymi w partii, zwróciłem się do Lucjana Kuźniara, aby oddał się do dyspozycji Marszałka Województwa Podkarpackiego, do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych z jego osobą. Po ich wyjaśnieniu na jego korzyść, będzie mógł wrócić do wcześniej zajmowanych funkcji – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Kwestia ewentualnej rezygnacji Lucjana Kuźniara będzie rozpatrywana w trakcie jednego z kolejnych posiedzeń sejmiku województwa. – Procedowanie jej podczas najbliższej sesji nie jest możliwe ze względu na przedwakacyjny charakter obrad, a co za tym idzie obszerny porządek obrad – zaznacza Ortyl.

Marszałek wyjaśnia, że w przypadku odejścia Lucjana Kuźniara z zarządu województwa, gremium to będzie pracowało w czteroosobowym składzie do czasu jesiennych wyborów parlamentarnych. – Obowiązki Lucjana Kuźniara będą rozdzielone na pozostałych członków zarządu. Tym samym stwarza to możliwość jego powrotu do wcześniej zajmowanych funkcji – dodaje.

fot. esanok.pl

15-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lucjan-kuzniar-zawieszony-kto-go-zastapi-nikt