REKLAMA

Lubisz Boba Dylana? Ten koncert jest dla Ciebie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 6 października w stolicy Podkarpacie pojawi się jeden z najbardziej cenionych ukraińskich przedstawicieli sceny folkowej. Sasha Boole w ramach trasy koncertowej po Europie zagości w Rzeszowie.

Sasha Boole - 5(1)

zdjęcie: materiał nadesłany

Koncert odbędzie się 6 października o godz. 20:00 w klubie Underground (ul. Matejki 10).

To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o zakurzony folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten energetyczny – związany z whisky, ciekawymi i budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą.

Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na kilku instrumentach (m. in.  gitarze, banjo i harfie). Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie.

Sasha zagrał w 2014 roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Wydał też drugi album „Survival Folk” i po raz pierwszy przyjechał do Polski na trzy koncerty. Wyszły tak dobrze, że agencja koncertowa Borówka Music zaproponowała mu kontrakt. W ciągu roku ten trubadur zagrał w Polsce ponad 50 razy! Artysta dostał też pierwsze zaproszenia na występy do Czech, Szwajcarii i Niemiec, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo ciepło i entuzjastycznie.

Sasha dzielił scenę z kilkoma czołowymi  przedstawicielami polskiej sceny alternatywnej m. in. grupami CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Straight Jack Cat, Henry David’s Gun, Lao Che i Strachy Na Lachy.

materiał nadesłany

03-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lubisz-boba-dylana-polubisz-tez-jego