REKLAMA

Loteria zakończona, nagrody wręczone. Miasto “zarobiło” 914 tys. zł

RZESZÓW. Dobry trik “marketingowy” i efekty murowane. Loteria miejska okazała się być genialnym pomysłem.

W loterii promocyjnej “Tu mieszkam, tu płacę podatki”, która została przeprowadzona w okresie od 1 kwietnia do 8 maja wzięło udział w sumie 570 osób. Zgłoszenia przyjmowane były za pośrednictwem strony internetowej loterii (346) oraz w formie papierowej za pośrednictwem urny promocyjnej (224).

Celem loterii było zachęcenie do meldowania się i rozliczania podatków w Rzeszowie. Uczestnikiem loterii mogła być każda pełnoletnia osoba fizyczna, która w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia zameldowała się w Rzeszowie tj. przeniosła swój adres do Rzeszowa z innej gminy oraz złożyła deklarację podatkową PIT za 2014 rok w jednym z urzędów skarbowych w Rzeszowie i wskazała w deklaracji podatkowej PIT – Rzeszów jako miejsce zameldowania.

Z Rzeszowa do… Rzeszowa
Losowanie nagród o łącznej wartości 70 tys. zł odbyło się 15 maja, ale to dzisiaj (1.07.) poznaliśmy szczęśliwych zwycięzców. Prezydent Tadeusz Ferenc zaprosił ich do ratusza i osobiście wręczył nie małe upominki.

Wśród nagród były m.in.: Thermomix (robot kuchenny), rower Ecobike EcoCity (elektryczny), iRobot (odkurzacz), telefon iPhone 6, telewizor Panasonic, laptop-tablet 2w1 Asus, kamera Go Pro Hero 4.  Nagrodę główną w postaci Romet retro zdobył Mirosław Bigdoń.

Jedna z nagród – samsung galaxy – nie została wręczona. Powód? Nie spełnienie warunków loterii. – Okazało się, że ta osoba przemeldowała się z Rzeszowa do Rzeszowa – wyjaśnia Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zwycięscy loterii miejskiej przyjęli gratulacje od prezydenta miasta.

Zwycięzcy loterii miejskiej przyjęli gratulacje od prezydenta miasta.

Będzie na inwestycje
Dzięki loterii liczba mieszkańców Rzeszowa znacząco wzrosła. – W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2014 roku w Rzeszowie zameldowało się 3 tys. 78 osób. W tym roku w analogicznym okresie: 3 tys. 971 – mówi dyrektor.

Loteria sprawiła, że przybyło ponad 900 osób. – To przełożyło się na przychody z tytułu PIT dla Rzeszowa, które wyniosły około 914 tys. zł. To realne pieniądze, która można wydać na inwestycje – dodaje.

Chodzi mi przede wszystkim o zwiększenie potencjału Rzeszowa, zwłaszcza teraz, kiedy są zakusy zlikwidowania województwa Podkarpackiego. Warszawa i Rzeszów jako jedyne odnotowują przyrost mieszkańców. Do nas w ostatnich latach przyszło 35 tys. osób, to jak małe miasteczko – mówi prezydent Tadeusz Ferenc.

 

01-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

loteria-zakonczona-nagrody-wreczone-miasto-zarobilo-914-tys-zl