REKLAMA

LOT uruchamia wakacyjne połączenia zagraniczne z Rzeszowa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zadar, Saloniki, Barcelona i Burgas – do tych słonecznych destynacji będzie można polecieć w lipcu i sierpniu bezpośrednio z Rzeszowa na pokładzie samolotów PLL LOT. Narodowy przewoźnik ogłosił w środę (24 czerwca br.) letnią siatkę połączeń, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy chcą spędzić tegoroczne wakacje poza granicami Polski.

LOT_787_1_1
Foto: PLL LOT / materiały prasowe

LOT zainauguruje połączenia z Jasionki do Burgas i Salonik w piątek 3 lipca, dzień później wystartuje pierwszy samolot do Zadaru, zaś 5 lipca podróżni po raz pierwszy udadzą się w podróż z  podrzeszowskiego lotniska do Barcelony. Zgodnie z opublikowanym rozkładem nowe trasy będą realizowane raz w tygodniu do końca sierpnia.

Godziny wylotów:

  • RZESZÓW – BURGAS: wylot 9:30, przylot 12:20 (lot trwa 1 godzinę i 5 minut – zmiana czasu) – od 3 lipca co tydzień,
  • RZESZÓW – SALONIKI: wylot 14:35, przylot 17:35 (lot trwa dwie godziny – zmiana czasu) – od 3 lipca co tydzień,
  • RZESZÓW – ZADAR: wylot 9:30, przylot 11:35 – od 4 lipca co tydzień
  • RZESZÓW – BARCELONA: wylot 12:35, przylot 15:35 – od 5 lipca co tydzień.

Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem, i zapewnienie komfortu podróżowania. Większość zaproponowanych kierunków to kraje Strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną i jednocześnie zniosły obowiązek kwarantanny oraz pozostałe restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających z innych krajów. Nasi pasażerowie mogą więc spokojnie planować wakacje, krótkie rekreacyjne wypady czy wyjazdy służbowe wiedząc, że będą mogli się w pełni cieszyć podróżami zagranicznymi. Dążymy jednocześnie do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia regularnych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych, które obecnie realizujemy w ramach transportów cargo – podsumował plany Rafał Milczarski, Prezes Zarządu PLL LOT.

Utrzymane zostają zasady bezpieczeństwa – wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Zasady mające na celu zapewnienie ochrony podróżnym i załogom pokładowym w dobie koronawirusa, towarzyszą pasażerom rejsów LOT-u od 1 czerwca. Kluczowe obostrzenia obowiązujące zarówno na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. zachowanie dystansu przestrzennego podczas odprawy i w trakcie lotu, obowiązek noszenia maseczek przez cały czas podróży, oraz modyfikacja serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.

Na stronie LOT.com stworzona została zakładka Zalecenia dla podróżnych zawierająca niezbędne informacje, które pomogą pasażerom przygotować się do rejsów. Szczegółowy opis procedur epidemicznych, wprowadzonych w ramach wznowionych lotów pasażerskich LOT-u, znajduje się natomiast w zakładce #BezpiecznyLOT.

Dodatkowo na pasażerów czeka także możliwość bezpłatnej rezygnacji z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu. W przypadku biletów kupionych na mniej niż dobę przed wylotem, możliwość rezygnacji bez opłat dostępna jest do 6 godzin przed rejsem. Oferta obowiązuje na połączenia krajowe i zagraniczne w ramach wszystkich taryf i kanałów sprzedaży LOT-u (bilety zakupione przez stronę LOT.com, w kasach, za pośrednictwem Contact Center oraz przez biura podróży).

Źródło: red., PLL LOT, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

24-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lot-uruchamia-wakacyjne-polaczenia-zagraniczne-z-rzeszowa-242-00r2kc