REKLAMA

Logo Zelmeru znika z małego AGD produkowanego pod Rzeszowem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Niemiecka grupa BSH poinformowała, że mały sprzęt AGD, który jest produkowany w podrzeszowskiej Rogoźnicy nie będzie już tworzony pod marką Zelmer. Jedna z najlepiej kojarzonych w tym segmencie polskich marek będzie zastąpiona logiem Boscha oraz Siemensa.

Przechwytywanie_82

Foto: YouTube / kanał: Zelmer

Grupa BSH wzmacnia swój segment drobnego sprzętu AGD i planuje dalsze inwestycje w zakładzie produkcyjnym w Rogoźnicy koło Rzeszowa. Znane na całym świecie marki Bosch i Siemens będą głównymi markami firmy w tym segmencie – czytamy w komunikacie BSH.

Tak zwane drobne AGD to między innymi odkurzacze, czy akcesoria kuchenne takie, jak blendery, czy czajniki. Produkcja sprzętu gospodarstwa domowego w Rzeszowie ruszyła już w 1951 roku. 16 lat później produkty wychodziły z taśm pod nazwą Zelmer. W 2013 roku firma z Rzeszowa została przejęta przez BSH, a po kolejnych trzech latach przestała istnieć spółka Zelmer S.A., co oznaczało, że Zelmer był już tylko marką, której logo widniało na produktach AGD.

W wyniku szczegółowych analiz rynku firma skoncentruje się w segmencie małego AGD na swoich globalnych markach Bosch i Siemens. Urządzenia małego AGD produkowane obecnie pod marką Zelmer będą dostępne w sprzedaży do końca 2019 r. lub do wyczerpania stanów magazynowych. BSH nadal zapewni obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną dla urządzeń Zelmer dostępnych na rynku. Marka Zelmer skoncentruje się na produktach dużego AGD – informuje BSH.

BSH wciąż zamierza produkować urządzenia małego AGD w fabryce w Rogoźnicy, która według grupy pozostaje w tym segmencie jednym z najważniejszych zakładów w Grupie BSH na świecie. Strategiczna decyzja o skupieniu się na markach Bosch i Siemens dla małego sprzętu domowego ma, zdaniem BSH, stworzyć lepsze perspektywy dla przyszłego rozwoju sprzedaży i eksportu.

Jako Grupa BSH podjęliśmy decyzję o produkcji nowoczesnych, technologicznie zaawansowanych urządzeń małego AGD pod markami Bosch i Siemens w Rogoźnicy, ponieważ mamy tam bardzo doświadczoną i kompetentną załogę. Dzięki temu wzmocni się rola i pozycja Polski w globalnej sieci produkcyjnej BSH – mówi Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Mimo wyłączenia Zelmeru z produkcji małego AGD, w Rzeszowie nadal rozwijane będzie również centrum badań i rozwoju dla odkurzaczy bezworkowych.

Źródło: materiały prasowe BSH

29-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

logo-zelmeru-znika-z-malego-agd-produkowanego-pod-rzeszowem-8075-00r2kc