REKLAMA

LOCKDOWN. Policja: Będziemy egzekwować wprowadzone ograniczenia!

PODKARPACIE. – Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka zakażenia – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

303-221165

Foto: KWP Rzeszów

W sobotę w całym kraju zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia sanitarne.

Biorąc pod uwagę poważną sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19, funkcjonariusze będą stanowczo egzekwować wprowadzone przepisy aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Policjanci podczas codziennej służby będą sprawdzać, czy mieszkańcy Podkarpacia respektują obowiązujące zasady i czy się do nich stosują. Osoby nieprzestrzegające obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami – ostrzega Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Każda sprawa jest traktowana indywidualnie i to policjant może zdecydować o tym, czy dana interwencja zakończy się pouczeniem, mandatem, czy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.W sytuacjach uporczywego lekceważenia obowiązujących przepisów, policja powiadomi także służby sanitarne. One mają uprawnienia do tego, aby nakładać wysokie kary pieniężne – czytamy w komunikacie Podkarpackiej Policji.

Policja podkreśla, że w obecnej sytuacji epidemicznej nie chodzi o ilość wystawionych mandatów, czy skierowanych wniosków o ukaranie do sądu, a przede wszystkim o odpowiedzialne zachowanie.

Apelujemy o postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem, pamiętając o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowywaniu odpowiednich odległości oraz o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń. Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem – przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Źródło: KWP Rzeszów

20-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.