REKLAMA

Listy do głosowania prawie gotowe

RZESZÓW. Finalizowane są prace związane z utworzeniem listy zadań, które rzeszowianie będą wybierać w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015 (RBO 2015). Specjalna komisja kończy weryfikację zgłoszonych propozycji, a już od wtorku 24 czerwca rozpocznie się głosowanie.

Pomimo, że mieszkańcy Rzeszowa w drugiej edycji RBO zgłosili mniej zadań, to są one bardziej przemyślane i lepiej dopracowane. Spośród 65 różnych pomysłów komisja odrzuciła jedynie kilkanaście, głównie z powodu niemożliwości ich realizacji w ciągu jednego roku. Warto przypomnieć, że poprzednim razem z grona 195 ofert komisja dopuściła do głosowania 102 propozycje, zatem zadań odrzuconych było zdecydowanie więcej.

Komisja weryfikująca kończy tworzenie dwóch list. Na jednej znajdzie się ponad 30 zadań dotyczących inwestycji w infrastrukturę miejską, przeważnie związanych z rekreacją, wypoczynkiem i spędzaniem wolnego czasu. Na takie wydatki przewidziana jest kwota 6 mln zł, a zgłoszone zostały m.in. pomysły, których jednostkowy koszt realizacji wynosi po kilka milionów złotych. Ciekawym rozwiązaniem stanie się druga lista, składająca się z kilkunastu pozycji, która zawierać będzie pomysły różnych wydarzeń, głównie kulturalnych, edukacyjnych i sportowych. Tutaj gwarantowana pula środków to 500 tys. zł, zaś pojedyncze propozycje opiewają przeważnie na kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Głosować mogą mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 16 lat. Każdy będzie dysponował dwoma głosami, które będzie mógł oddać dowolnie, np. oba na zadania z jednej listy lub po jednym na zadania z różnych list. Tym właśnie – a także możliwością głosowania przez Internet – obecna edycja RBO różni się od poprzedniej. Głosowanie potrwa aż do połowy lipca, aby każdy zainteresowany miał dość czasu na przemyślenie swoich typów i wskazanie najlepszych dwóch propozycji.

 ratusz

20-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

listy-do-glosowania-prawie-gotowe