REKLAMA

“LGBT to nie ideologia”. W środę manifestacja na rzeszowskim Rynku!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę na rzeszowskim Rynku pojawią się osoby z tęczowymi flagami. O godzinie 16:00 odbędzie się tam manifestacja o nazwie “LGBT to ludzie. Nie ideologia”, ma ona mieć pokojowy charakter.

Przechwytywanie_43

Foto: archiwum rzeszow24.pl / II Marsz Równości w Rzeszowie, zdjęcie poglądowe

“Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to po prostu ideologia” – te słowa prezydenta Andrzeja Dudy na temat LGBT wywołały wiele emocji wśród osób z tego środowiska. Jak czytamy w zapowiedzi, w środę odbędzie się pokojowa manifestacja wyrażająca sprzeciw mowie nienawiści. Organizatorzy manifestacji zaplanowanej w ramach akcji “LGBT to nie ideologia” uważają, że obecny prezydent RP dehumanizuje osoby związane z LGBT.

W środę 17 czerwca od godziny 16:00 na Rynku w Rzeszowie znajdziecie osoby z tęczowymi flagami. Możecie do nich podejść, porozmawiać, zadać pytania, poznać. Jeśli chcecie zapytać, czym jest LGBT+, możecie to zrobić. Jeśli chcecie okazać swoje wsparcie, również możecie. Zapraszamy na pokojową demonstrację przeciw polityce nienawiści PiS. Weźcie ze sobą plakaty oraz transparenty i pozytywną energię. Dołącz do nas! Jesteśmy ludźmi, nie ideologią – zapraszają do wzięcia udziału w manifestacji jej organizatorzy.

Wszystkie osoby biorące udział w proteście są proszone przez organizatorów o przestrzeganie zalecanego odstępu i używanie maseczek ochronnych.

 

Źródło: Marsz Równości w Rzeszowie / Facebook

16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lgbt-to-nie-ideologia-w-srode-manifestacja-na-rzeszowskim-rynku-1178-00r2kc