REKLAMA

Lek. Bodnar: Zacznijmy leczyć COVID-19!

PODKARPACIE. – Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko powiedzieć publicznie, że w naszym kraju ani na całym świecie mało komu zależy na leczeniu ludzi chorych na COVID-19 – pisze na stronie internetowej przychodni Optima przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar, który w leczeniu koronawirusa stosuje amantadynę.

Przechwytywanie_106

Foto: Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl / YouTube

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Przychodni Lekarskiej Optima w Przemyślu lek. Włodzimierz Bodnar zarzuca telewizji publicznej dyskredytowanie leczenia amantadyną. Lekarz z Przemyśla podkreśla również, że wymijająco, a nawet krytycznie na temat tej metody leczenia koronawirusa wypowiada się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Panie Ministrze, mam ogromną prośbę. Proszę się pochwalić, jakie Pan leczenie obecnie rekomenduje i czy Polacy mają faktycznie dostęp do lekarza. Jak Pan pomógł Polakom, którzy nie brali żadnych leków (zgodnie z rekomendacjami) i czekali na Pana pomoc, by w końcu umrzeć w szpitalu. Lub po cichu, w samotności i żalu w swoim domu. Nie otrzymując żadnej pomocy. Jedyne co Państwo zrobili to nałożenie na nich kwarantanny, nasyłanie służb sanitarnych i policji w celu ich pilnowania. Wytworzono strach, by nie mogli opuścić domu pod żadnym pozorem, bo grozi im wysoka kara. Tu muszę przyznać, że cel został osiągnięty. Chorzy boją się wyjść do lekarza, który i tak zamknął przed nimi drzwi przychodni, tracą zdrowie i w konsekwencji życie. Czego efektem jest dzienny licznik ‘zgonów’, który tak szczytnie jest publikowany? – pyta, zwracając się do ministra zdrowia lek. Bodnar.

Przemyski pulmonolog krytykuje w komunikacie ograniczanie dostępu do służby zdrowia, a także zamykanie gospodarki.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko powiedzieć publicznie, że w naszym kraju ani na całym świecie mało komu zależy na leczeniu ludzi chorych na COVID-19. Podawanie ciągle statystyk o liczbie zgonów i zachorowań na COVID-19 jest jedynym i najważniejszym argumentem do zamknięcia wszystkiego. W tym całej gospodarki, bo przecież ludzie umierają. A jak wygląda leczenie, dostęp do służby zdrowia – wielu z nas może przekonać samemu – komentuje lekarz.

Lek. Bodnar podkreślił, że zgodnie z obowiązującym prawem ani osoba prywatna, ani przychodnia nie mogą samodzielnie wykonywać badań klinicznych udowadniających skuteczność stosowania leków. Jest to związane z procedurami Komisji Bioetycznej.

Na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać (…) Nie łudźcie się, że cokolwiek zostanie otwarte. Że zaczną ponownie uczyć dzieci w szkołach, czy przestaną ograniczać dostęp, choćby do kościoła. Zresztą za chwilę i tak zostaną puste. Kwestia czasu, kiedy i tak Was zlicytują nie zostawiając Wam niczego, zgodnie z prawem – twierdzi lek. Bodnar.

Apeluję do polskiego Rządu o racjonalne i mądre podejście, nie uleganiu presji międzynarodowej i dyrektywom, które nikomu nie służą a przyczyniają się do zniszczenia naszej gospodarki. Takie próby i spekulacje odbywały się już w przeszłości – zwraca się do rządu lekarz z Przemyśla.

Cały komunikat jest dostępny TUTAJ

Źródło: Przychodnia Lekarska Optima w Przemyślu

24-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lek-bodnar-zacznijmy-leczyc-covid-19-354-00r2kc