REKLAMA

Leczyli zdrowe zęby… nieistniejących pacjentów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Chcieli pieniądze od NFZ za wykonywane zabiegi, a prawdopodobnie w ogóle ich nie wykonywali. Rzeszowska prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie trzech gabinetów dentystycznych.

b

foto: archiwum rzeszow24.pl

Prokuratura podejrzewa, że jeden z wziętych pod lupę gabinetów od 2012 do końca 2015 roku mógł wyłudzić 42 tysiące złotych. Nie wiemy na razie, o który zakład chodzi.

Przed zawiadomieniem prokuratury, NFZ wysłał do 1000 pacjentów ankiety. Chcieli sprawdzić, czy faktycznie byli oni pacjentami tego gabinetu. Na razie otrzymali odpowiedzi od 400 osób.

Niektórzy z zapytanych wykupili usługę dentystyczną za pośrednictwem portalu Groupon, oferującego różne zniżki. Podejrzewany gabinet przedstawiał dokumenty do NFZ, w których zeznania wskazują na to, że jego dentyści wykonywali zabiegi za darmo. W rzeczywistości, pacjenci za nie płacili.

Jak podaje prokuratura, 135 osób w ogóle nie korzystało z usług gabinetu stomatologicznego, a część z nich płaciła za usługę już wcześniej. W konsekwencji dochodzi do podwójnej zapłaty za jeden zabieg, a dla gabinetu podwójny zysk.

Podobne śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Sprawdzane są dwa gabinety, które mogły naciągnąć NFZ nawet na 110 tysięcy złotych. Tam, prawdopodobnie trzech dentystów w latach 2011 – 2014 leczyło… zdrowe zęby nieistniejących pacjentów.

(az)

23-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

leczyli-zdrowe-zeby-nieistniejacych-pacjentow-sledztwo-wobec-rzeszowskich-dentystow