REKLAMA

Leczenie w warunkach domowych

Lekarza ze Szpitala na ulicy Szopena będą teraz leczyć ludzi także w domach. Jak dotąd specjalistyczna opieka była zapewniania tylko w obrębie szpitala. Ma się to zmienić już od lipca. Będzie to szczególnie korzystne dla osób korzystających z odżywiania dojelitowego.  zdjęcie: archiwum Rzeszów24.pl
Dwóch lekarzy, trzy pielęgniarki, a także farmaceuta i dietetyk  zaopiekują się pacjentami ze szpitala przy ulicy Szopena. Koszt terapii jednego chorego za dobę leczenia to około 130 złotych. Narodowy Fundusz Zdrowia jednak pokrywa te koszty.

Opiekę w warunkach domowych zapewnia pięć miejsc w Rzeszowie i jedna w Sanoku. W Rzeszowie są to placówki, takie jak: Szpital przy ulicy Szopena, Szpital przy ulicy Lwowskiej, Vita Res, NZOZ Nutrimed Podkarpackie i Centrum Medyczne Promedica NZOZ. Miejsce pomocy w Sanoku to Dom Medica.

Pacjentów cały czas przybywa. Dzięki dodatkowym udogodnieniom terapii w warunkach domowych jest większa szansa na poprawę życia chorych.

 

15-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

leczenie-w-warunkach-domowych