REKLAMA

ŁAŃCUT. Poszukiwania 75-lata. W akcji psy ze stowarzyszenia STORAT

Sukcesem zakończyły się nocne poszukiwania 75-letniego mieszkańca Łańcuta. W poniedziałek po południu senior wyszedł z domu i nie powrócił już do miejsca zamieszkania. Nad ranem starszy mężczyzna został odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.

 

W poniedziałek 28 sierpnia 2023 r., po godz. 20, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 75–letniego mieszkańca Łańcuta. Około godz. 16, starszy mężczyzna wyszedł z domu, nie mówiąc nikomu dokąd idzie. Bliscy seniora sami rozpoczęli poszukiwania, a gdy nie przyniosły one rezultatu poprosili o pomoc policjantów. Jak wynikało z informacji przekazanych przez rodzinę, 75-latek może mieć problemy z powrotem do miejsca zamieszkania i potrzebować pomocy medycznej. 

Na miejsce udali się policjanci, którzy po zapoznaniu z rysopisem zaginionego niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Funkcjonariusze sprawdzili potencjalne miejsca, gdzie mógł się udać zaginiony oraz okoliczne zarośla przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej. Do pomocy w akcji poszukiwawczej włączyło się również Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa.

Nad ranem w Rakszawie, 75-latka zauważyła jedna z pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wiedząc o trwających poszukiwaniach, kobieta telefonicznie poinformowała dyżurnego łańcuckiej komendy. Policjanci potwierdzili tożsamość wskazanego mężczyzny i przekazali 75-latka pod opiekę lekarzy. 

 

źródło: KPP Łańcut

zdjęcie: KPP Łańcut

30-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)