REKLAMA

ŁAŃCUT. Kontrabanda w samochodzie. Zatrzymano dwóch mężczyzn

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Połączony patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz KAS podczas kontroli drogowej ujawnił w jednym z aut ponad 8 tysięcy paczek papierosów z przemytu. Kontrola mieszkań należących do mężczyzn podróżujących pojazdem doprowadziła do odkrycia magazynu kontrabandy.

14-177081 (1)

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Do zdarzenia doszło w czwartek (20 lutego br.) w Łańcucie. Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej wspólnie z funkcjonariuszami KAS prowadzili tam kontrolę drogową. Ich działania skupiały się zwalczeniu nielegalnej migracji oraz przemytu.

Kontrabandę ujawniano w trakcie kontroli jednego z aut. Wytypowanym oplem podróżowało dwóch obywateli Polski, mieszkańców Podkarpacia w wieku 40 oraz 45 lat. Mężczyźni przewozili 8 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Mundurowi postanowili sprawdzić również miejsca zamieszkania mężczyzn. Pod jednym z adresów w Jarosławiu ujawnili kolejne 1,5 tysiąca paczek.

W działaniach uczestniczył pies służbowy Aris. Miał nosa do papierosów, pomógł w znalezieniu żmudnie przygotowanych skrytek. Łącznie zabezpieczono kontrabandę wartą ponad 130 tysięcy złotych. W związku z popełnionym przestępstwem wszczęto postępowanie karno-skarbowe.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zabezpieczyli nielegalne papierowy warte ponad 260 tysięcy złotych.

14-177077

14-177082

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

21-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lancut-kontrabanda-w-samochodzie-zatrzymano-dwoch-mezczyzn-8350-00r2kc