REKLAMA

ŁAŃCUT: Adam Opałka zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miasta

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Adam Opałka zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Łańcuta. Na sobotniej nadzwyczajnej sesji wybrano nowego szefa rady. Został nim Mirosław Rzeszótko.

Przechwytywanie_2

Foto: YouTube / Konfederacja Korony Polskiej

7 października dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta Łańcuta Adam Opałka złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Wpływ na tę decyzję miało prawdopodobnie opublikowanie w Internecie filmiku, na którym widać, jak radny niszczył plakaty wyborcze. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Po rezygnacji Opałki, funkcję przewodniczącego rady pełnił jego zastępca – Mirosław Rzeszótko. 29 listopada radny Rzeszótko zrezygnował ze stanowiska, motywując to chęcią ubiegania się o stanowisko przewodniczącego. 30 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja, na której wybrano nowego szefa rady.

Na stanowisko przewodniczącego kandydowało dwóch radnych: Wrzesław Żurawski i Mirosław Rzeszótko. W głosowaniu wzięło udział 14 radnych. 9 zagłosowało za Mirosławem Rzeszótko, 4 za Wrzesławem Żurawskim, a jeden wstrzymał się od głosu.

Źródło: lancut.gada.pl

01-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lancut-adam-opalka-zrezygnowal-z-funkcji-przewodniczacego-rady-miasta-9665-00r2kc